Hindistan'da Kripto Para Birimleri Yasallaşabilir - BTC MAGAZİN

Hindistan’da Kripto Para Birimleri Yasallaşabilir

Hindistan kripto para birimlerini yakında yasallaştırabilir.

Yeni Hint Express’in haberine göre hükümet komitesi tarafından gelecek ay ülkenin Maliye Bakanlığı’na bir rapor sunulacak. Yayına konuşan komite sözcüsü ‘kripto para birimlerinin yasallaştırılması katı koşullar altında gerçekleşecektir’ dedi.

Şimdiden iki toplantı yaptık. Kripto para biriminin tamamen yasadışı olarak reddedilemeyeceği konusunda genel bir fikir birliği var. Güçlü kurallarla yasallaştırılması gerekiyor. Müzakereler başladı. Yakında daha fazla netleşeceğiz.

Komite, toplantıların yanı sıra konuyla ilgili kripto borsaları ve uzmanlarına da danıştı. Şimdi ise hukuk bakanlığı ile hukuki konularla ilgili görüşmeyi planlıyor.

Daha önce ne olmuştu?

Bakanlıklar arası komite geçen yıl kuruldu ve kripto para birimi düzenlemelerine odaklanan ikinci üyeydi. Bu komite Mart 2017’de kripto para birimleri konusunu ele almak üzere oluşturulmuş ilk hükümet paneli tarafından, dijital varlıklar için tam bir yasak önerilmesinden sonra kuruldu.

İlk panelin önerisinden sonra, Hindistan Merkez Bankası kripto para birimlerini yasadışı ilan etmeye devam etti. Sonuç olarak, Hindistan merkez bankası tarafından düzenlenen tüm finansal kuruluşların kripto işletmelerine hizmet vermeleri yasaklandı. Mevcut bakanlıklar arası komite, Yüksek Mahkeme’de kriptokratik para birimi yasağına itiraz edildikten sonra kuruldu.

Hindistan’ın Kripto Kışı

Yasakların neticesinde bazı kripto para birimi şirketleri kapanmak zorunda kaldı ve bu, geçtiğimiz yıl eylül ayında yaptığı Hindistan operasyonlarını durduran Zebpay borsasını da içeriyordu

Döviz bürosu, sıkıntılarının kaynağı olarak Hindistan Rezerv Bankası’nın direktifine atıfta bulundu:

Banka hesaplarındaki engeller, bizim ve müşterimizin işlerini anlamlı bir şekilde işleme koyma yeteneğimizi azalttı. Bu noktada, kripto para birimi değişimi işini yürütmek için makul bir yol bulamıyoruz.

Hindistan’da kripto para birimlerinin yasallaştırılabileceğine dair umutlar uyandıran rapor ilk kez ortaya çıkmadı. Geçen yılın ortalarında, kripto üzerindeki bakanlıklar arası panelin, dijital varlıkların düzenlenmiş ticaretine izin vermeyi tercih ettiği bildirildi .

Öte yandan geçtiğimiz hafta Hindistan polisi, halkı kripto para birimlerine yatırım yapmamaları konusunda uyarmıştı.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu