Cardano, Twitter'a Yardımcı Olmak İstiyor - BTC MAGAZİN

Cardano, Twitter’a Yardımcı Olmak İstiyor

  • Twitter CEO’su Jack Dorsey, geçtiğimiz günlerde sosyal ağların ademi merkeziyetçi hale getirilmesi arzusunu dile getirdi.
  • Fikir bir süredir ortalıkta dolaşıyordu, ancak son zamanlarda Trump’ın yasaklanması zorunluluğu ile güçlendi.
  • Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson fikri destekledi ve Cardano’nun yardım etmek istediğini söyledi.

Twitter CEO’su Jack Dorsey, bir süredir sosyal platformların ademi merkeziyetçiliğinden bahsediyor. Sosyal ağların yakın zamanda Donald Trump’ın hesaplarını engellemeye karar vermesinin ardından, bunun doğru yol olduğuna daha da ikna oldu. Ancak, Cardano CEO’su Charles Hoskinson, Cardano’nun bunun gerçekleşmesine yardımcı olacağını belirtmesiyle böyle düşünen tek kişinin o olmadığı anlaşıldı.

Jack Dorsey, merkezi olmayan bir sosyal ağ standardı oluşturmak istiyor
Twitter, yeni, merkezi olmayan bir sosyal medya standardı oluşturarak platformunu merkezi olmayan hale getirmeye çalışıyor. Dorsey, ilk kullanıcısı olmayı ve başkalarına örnek olmayı planlıyor. Yeni standart Bluesky olarak adlandırılıyor ve Aralık 2019’dan beri çalışmaların içinde.

Bununla birlikte, ne Twitter ne de Dorsey o zamandan beri bu konu hakkında pek konuşmadı ve proje bir kenara itildi. Ancak, bu haftanın başlarında Dorsey, Trump olayının ardından planları geri sundu.

Dorsey, Trump’ın sosyal ağları kötüye kullanması nedeniyle verdikleri engelleme kararının hala yapılması gereken doğru şey olduğuna inandığı için bu durumdan pişmanlık duymuyor. Bununla birlikte Dorsey, Twitter dahil sosyal ağlarda bir denge olması gerektiğine ve açık bir standardın böyle bir denge sağlayabileceğine inanıyor.

Twitter’ın Bitcoin’e (BTC) benzemesini ve herhangi bir kişi veya kuruluş tarafından kontrol edilmemesini veya etkilenmemesini istediğini söylüyor .

Cardano harekete katıldı

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, Dorsey’in açıklamasına cevaben benzer planları ima ederken, fikir kripto endüstrisinden destek almaya başladı.

Cardano’nun kendi resmi planlarını açıklamadığını belirtmek gerekir, ancak her şeye neden olan olayların yakınlığı göz önüne alındığında, projenin hala konsept üzerinde çalışıyor olması mümkün.

Hoskinson, Dorsey’i yeni standardı şirket içinde yapmamaya değil, onu açık kaynaklı hale getirmeye ve tüm kripto endüstrisinin katkıda bulunmasına izin vermeye çağırdı.


Bahsetmeye değer başka bir şey de, Cardano’nun Goguen aşamasına girmesi planlanan Mart ayına kadar akıllı sözleşmeleri destekleyemeyeceğidir, bu nedenle kendi standardı en iyi ihtimalle aylar uzakta.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu