UBS Global'den Yeni Kripto Yatırımcılarına Uyarı - BTC MAGAZİN

UBS Global’den Yeni Kripto Yatırımcılarına Uyarı

Dünyanın en büyük servet yöneticilerinden birinin stratejistleri, yeni başlayan kripto yatırımcılarının rekor ralliye girmesi yönünde bir uyarı yayınladı: Hala tüm paranızı kaybedebilirsiniz.

Bloomberg tarafından bildirildiği üzere, UBS Global Wealth Management’a göre, düzenleyici tehditler ve merkez bankası tarafından yayınlanan rakip CBDC’ler arasında, kripto para birimlerinin sonunda değerlerini kaybetmesini engelleyecek hiçbir güç yok.

Wall Street, Bitcoin rallisinde daha önce hiç olmadığı gibi sıçrarken, İsviçre firması fiyatların yakın vadede yükselebileceğini söylüyor, ancak sektör uzun vadede varoluşsal risklerle karşı karşıya.

Küresel gelişmekte olan piyasaların baş yatırım sorumlusu Michael Bolliger de dahil olmak üzere yazarlar Perşembe günkü bir raporda, “Daha iyi tasarlanmış bir sürüm piyasaya sürüldüğünde veya düzenleyici değişiklikler duyguyu bastırdığında bir kripto para biriminin fiyatının sıfıra düşmesini durduracak çok az şey var” dedi.

Strateji uzmanları artan müşteri ilgisine, “Netscape ve Myspace, yaygın popülerliğe sahip olan ancak sonunda ortadan kaybolan ağ uygulamalarının örnekleridir” diye yanıt verdiler.

Bitcoin‘in 35.000 dolar civarına geri dönmesiyle, lider kripto para birimi, dünyanın en büyük para yöneticileri arasındaki tartışmayı alevlendiriyor. Paul Tudor Jones ve Stan Druckenmiller gibi ünlü yatırımcılar sektöre girerken, eleştirmenler kripto paraları kumar, skandal ve manipülasyon ile eşleştiriyor.

Kısa vadede kripto fiyatları, piyasa ivmesi, kurumsal benimseme ve sınırlı arz ile yeniden yükselebilir. Ancak stratejistler, İngiltere’nin belirli kripto türevi ürünlerin perakende yatırımcılara satışını yasaklama kararına atıfta bulunarak, uzun vadede piyasanın düzenleyici müdahale riski taşıdığını söyledi.
Diğer yatırımcılar, portföyleri çeşitlendirmek için daha fazla kurumsal yatırımcı altın varlıklarını dijital para lehine sattıkça yükselmeye devam edeceğini söyleyerek Bitcoin’e iddialı fiyat hedefleri koydu. Guggenheim Investments’tan Scott Minerd, Bitcoin’in yaklaşık 400.000 $ değerinde olabileceğini söylerken, JPMorgan Chase & Co. stratejistleri uzun vadede 146.000 $ ‘lık bir fiyat seviyesi ön görüyor.

UBS Wealth, “Kripto para birimlerindeki yatırımcılar, bu nedenle yatırımlarının boyutunu kaybetmeyi göze alabilecekleri bir miktarla sınırlandırmalıdır” uyarısında bulunuyor.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu