Ripple, Dev Borsalarla Birlikte 100 Milyon XRP Taşıdı - BTC MAGAZİN

Ripple, Dev Borsalarla Birlikte 100 Milyon XRP Taşıdı

Whale Alert, Ripple ve iki üst düzey kripto para birimi borsası Bitfinex ve Coinbase tarafından yaklaşık 100 milyon XRP’nin taşındığını bildirdi.

Popüler izleme hizmeti Whale Alert tarafından paylaşılan verilere göre , son 24 saatte Ripple ve iki büyük borsa – Bitfinex ve Coinbase – 28,416,436 ABD Doları değerinde, 99,2 milyon XRP’yi aktardı .

Ripple ve büyük borsalar 28,4 milyon dolar değerinde XRP’yi taşıdı

Whale Alert, 30 milyon ve 69,2 milyon XRP taşıyan iki büyük kripto işlemi fark etti. İlki Ripple devi tarafından gerçekleştirilirken, ikincisi Bitfinex tarafından yaklaşık 70 milyon XRP’yi ABD merkezli Coinbase’e taşımak için kullanıldı.

Ripple, cüzdanları arasında 30 milyon jeton taşıdı ve bu da operasyonel harcamaları finanse ediyor.

https://twitter.com/whale_alert/status/1349788120347250688?s=20

Bu arada, Ripple’ın ODL koridorlarından birindeki likidite endeksi yükseldi. Meksika merkezli büyük borsa Bitso’da likidite endeksi 9,154,990’a yükseldi. Tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 32.705.851, yine de çok uzakta.

Ripple’ı mahkemede savunmak için yirmi bir avukat tutuldu

Mahkeme belgelerine göre Ripple, şirketi ve eski ve mevcut CEO’larını savunmak için yirmi bir avukattan oluşan bir grup ortaya koydu.
Bunlardan dördü Brad Garlinghouse ile çalışacak ve diğer dördü kurucu ortak ve eski CEO Chris Larsen’i temsil edecek. Hukuk ekibinin geri kalanı Ripple’ın kendisini temsil edecek.

Ripple ve en üst düzey yöneticilerinden ikisi, SEC tarafından son yedi yılda yatırımcılara kayıtsız menkul kıymetler (XRP) ticareti yapmak ve bu satışlardan 1 milyar doların üzerinde para kazanmakla suçlanıyor. Düzenleyici şirket ve yöneticiler hakkında yasal işlem başlattı.
Yukarıda belirtilen Coinbase borsasına da, yasal olmayan XRP satışlarına izin vermek ve bunlardan ticaret komisyonu ücreti almaktan dava açıldı.

21 Aralık’ta Ripple aleyhine dava açan SEC başkanı Jay Clayton, aynı hafta sonunda görevinden istifa etti.

XRP, Ripple’a karşı yasal kampanyanın ortasında 0,30 doları geçemedi
SEC, Ripple’a karşı davayı başlatırken, birden fazla kripto borsası, dördüncü en büyük kripto para birimi desteğini düşürmeye başladı.

Bu platformlar arasında Coinbase, Binance US, Bittrex, Bitstamp, eToro ve en büyük kripto hedge fonu Grayscale Investments bulunuyor. İkincisi, ilk olarak XRP’yi Digital Large Cap Fund’dan çıkardı ve kısa süre önce Grayscale XRP Trust’ın kaldırıldığını duyurdu.

XRP, bu listeden çıkarma dalgası sırasında bir süre 0,30 $ seviyesinin üzerinde kaldı, ancak 10 Ocak’ta fiyat bu önemli seviyenin altına düştü.
Basın anında XRP, CoinMarketCap’ten gelen verilere göre 0,2779 dolardan işlem görüyor.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu