Bitcoin Sahipleri Yeni Dönüm Noktasına Ulaştı

IntoTheBlock‘a göre, bir yıldan uzun süredir tutulan adresleri ifade eden Bitcoin “hodlers” sayısı son zamanlarda yeni bir dönüm noktası belirledi. IntoTheBlock, bir yıldan fazla bir süredir 12.66 milyon BTC tutan 27.65 milyondan fazla adres olduğunu belirtiyor. Bitcoin’in fiyatı 29 bin dolar civarında el değiştirmeye devam ediyor ve yazım anında 29,036 dolarda bulunuyor.

IntoTheBlock’a göre, BTC’lerini bir yıldan uzun süredir elinde tutanların sayısı, %60 ile diğer herhangi bir adres kategorisinden nispeten daha yüksek. Yüzde otuz üçü bir yıl boyunca BTC’lerini elinde tutarken, yaklaşık %7’si bir aydan daha kısa bir süre elinde tuttu.

Bitcoin 29 bin dolar civarında

Bitcoin, son 24 saatte yaklaşık %4 düştü ve UST stablecoin ve onu destekleyen LUNA patlamasından bu yana yaklaşık iki hafta boyunca bulunduğu 29.000-30.000 $ aralığının alt sınırına ulaştı. Yazım anında, Bitcoin 29.045 $ değerindeydi.

Bitcoin’in liderliğini takip eden alternatif kriptolar (altcoinler) de son 24 saat içinde düşüş yaşadı ve %3 ile %12 arasında kayıplar kaydetti.

Fantom (FTM) %17 değer kaybederken, Apecoin yazım zamanında %13 değer kaybetti. Öte yandan, TRON %7.30 arttı ve USDD stablecoin’inin ve TRX’in son başarısının ardından çekiş kazandı.

Son haftalardaki dalgalı ticaret koşulları, kripto traderlarının dikkatli olunduğunu gösterebilir. Zincir içi analitik firması Santiment, Pazartesi günü hisse senetlerinin yükseldiği ancak Bitcoin’in düştüğü nadir bir ayrışma meydana geldiğini kaydetti.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin'de Minik Boğa Harekatı

Guggenheim Baş Yatırım Sorumlusu Scott Minerd’e göre, Bitcoin daha da düşebilir ve mevcut seviyelerinden 8.000 dolara gerileyebilir. Birkaç gösterge Bitcoin fiyatı için karışık bir görünüm gösterdiğinden, bu tahminin gerçekleşme olasılığı henüz görülmedi.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu