Ripple’ın Kurucu Ortağı Jed McCaleb, Yarım Milyar XRP Sattı

Ripple’ın kurucu ortağı ve geçen yıl Eylül ayında XRP satışını askıya alan ilk teknoloji baş sorumlusu Jed McCaleb, XRPscan’a göre kripto piyasasına büyük miktarlarda XRP satmaya devam etti.

Bir kripto meraklısı, McCaleb’in son üç gün içinde satışlarını yaklaşık yüzde 140 oranında artırdığını ve bir ay içinde tamamen satışının tamamlanabileceğine inanıyor.

Şimdi, Jed’in “tacostand” cüzdanında kabaca 250 milyon XRP kaldı.

Tamamen XRP işlemlerine odaklanan XRPscan platformu tarafından paylaşılan verilere göre, Jed McCaleb bu yıl başlarken devasa XRP zulasının kalıntılarını satmaya geri döndü.

Ocak ayından bu yana, mevcut döviz kurunda 186.790,421 dolara eşit olan yaklaşık 464,8 milyon XRP’yi sattı.

Her hafta satılan XRP miktarı değişiyordu – 18 milyondan 26 milyona ve 42 milyona. Twitter kullanıcısı Rafael Ken Aguilar’ın belirttiği gibi, son üç gün içinde satış hacmini yaklaşık %140 oranında artırarak günde yaklaşık dokuz milyon XRP satarken, bundan önce günde dört milyondan altı milyona çıktı.

Bu satış oranının devam etmesi durumunda McCaleb’in yaklaşık bir ay içinde XRP’lerini bitireceğine inanıyor.

Jed’in 250 milyon XRP’si kaldı

XRPscan’e göre, Jed’in cüzdanında “tacostand” adı verilen toplam 249.200.734 XRP kalıyor. XRP topluluğu tarafından McCaleb’in satış oranını izlemek için oluşturulan bir  web sitesi, biraz daha büyük bir rakam gösteriyor: 257.858.264 XRP.

Bu, McCaleb’e rakip blok zinciri Stellar’ı kurmak için şirketten ayrıldığında Ripple’ın üst yönetimi tarafından parçalar halinde verilen dokuz milyar XRP’den geriye kalan şey.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ripple'ın (XRP) On-Chain Etkinliği Artıyor: Binance'den Büyük Bir Transfer Gerçekleşti

Haftada ne kadar satacağına bağlı olarak McCaleb’in XRP’sinin bitmesinin muhtemel olduğu iki olası tarih 14 Temmuz ve 8 Ağustos.

Yazım anında, altıncı en büyük kripto para birimi XRP, CoinMarketCap başına 0,3969 dolardan el değiştiriyor ve son 24 saat içinde %7 düşüş gösteriyor.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu