Milyarder Ray Dalio, Küçük Miktarda Bitcoin’e Sahip Olduğunu Açıkladı

Bugün, Davos’taki Dünya Ekonomik Forumu sırasında gerçekleşen CNBC ile yakın tarihli bir röportajda, milyarder hedge fon yöneticisi Ray Dalio, Bitcoin‘in portföyünün sadece küçük bir bölümünü oluşturduğunu söyledi.

Dalio hissesinin büyüklüğünü açıklamamış olsa da, daha önce portföyünün %2’sine kadar Bitcoin’e tahsis edilmesini desteklemişti.

Bitcoin’in son 11 yılda muazzam bir başarı elde ettiğini bir kez daha kabul etti, ancak çeşitlendirmenin önemini vurguladı.

Milyarder yatırımcıya göre, hem Bitcoinciler hem de altın böcekleri yatırım seçimleriyle “çok meşgul”.

Dalio, bir Bitcoin savunucusu olmaktan çok uzak, ancak kripto para birimleri konusundaki duruşu, pandeminin zirvesinde gerçekleşen Davos 2020’den bu yana önemli ölçüde değişti. O zamanlar, efsanevi yatırımcı, Bitcoin’in para olmadığını çünkü ne bir değer deposu ne de bir değişim aracı olarak işlev görmediğini söylemişti.

Kriptoya bakış açısı yavaş yavaş yumuşadı. Geçen Mayıs ayında Dalio, sonunda Bitcoin’e küçük de olsa kişisel bir yatırım yaptığını açıklamıştı.

Dünyanın en büyük hedge fonu Bridgewater Associates’in başkanı, kanıtlanmış performansı nedeniyle Bitcoin yerine altını seçeceğini açıkladı.

Dalio, şu anda insanların yeni para biçiminin ne olacağını anladığı bir ortamda olduğumuzu iddia ediyor.

Tüm para birimlerinin mal ve hizmetlerle ilgili olarak düşeceğine inanıyor.

2020’de Dalio, Dolar’ı “çöp” olarak adlandırdı, ancak pandemi kaynaklı piyasa düzeltmesi sırasında dolar endeksi yükseldikten sonra yorumu başarısız oldu.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   MicroStrategy CEO'su ABD'nin Kripto Yasa Tasarısı ve Bitcoin Fiyatını Değerlendirdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu