Bitcoin, SHIB ve DOGE Artık Avrupalı Havayolu Tarafından Kabul Ediliyor

Universal Air Travel Plan (UATP) tarafından 16 Haziran’da yayınlanan resmi basın açıklamasına göre hava yolu şirketi Vueling, SHIB ve DOGE gibi kripto paralar da dahil olmak üzere uçak bileti satın almak için kripto para birimlerini kabul edilebilir hale getirmek için BitPay ve UATP ile ortaklık kurdu.

Düşük maliyetli büyük bir havayolu şirketi olan Vueling tarafından kripto ödeme uygulaması, giderek daha fazla şirketin kripto kullanarak mal ve hizmetleri için ödeme alma olanaklarını genişletmesiyle son ayların trendini sürdürüyor. Büyük uluslararası havayolu holding şirketi International Airlines Group’un bir yan kuruluşu ve İspanya’nın en büyük ikinci havayolu şirketi olan Vueling, yılda 30 milyondan fazla yolcu taşıyor ve dünya çapında 122 destinasyonda faaliyet gösteriyor. Bu rakamlarla şirket, dijital para birimi alıcılarının saflarına sağlam bir katkı olarak kabul edilebilir.

Anlaşmanın bir diğer önemli katılımcısı, teknolojisi havacılık endüstrisinde yaygın olarak kullanılan UATP şirketi oldu. Bilet fiyatları fiat olarak gösterilecek olsa da, müşteriler çok çeşitli kripto cüzdanlarını kullanarak push işlemleri yoluyla ödeme yapabilecekler. Ödeme yapılabilecek kripto para birimleri arasında SHIB, DOGE, BTC ve diğer popüler paralar yer alıyor.

BitPay, ana uygulayıcı olarak konumunu güçlendiriyor

İlginç olan, BitPay’in yavaş yavaş şirketler arasında kripto benimseme eğiliminin ana itici gücü haline gelmesidir. Son zamanlarda, blockchain ödeme işleme öncüsü, müşterilerinin saflarına saat devi Tag Heuer, lüks seyahat acentesi Taylor Travel Management ve yat kiralama hizmeti Camper & Nicholson gibi varlıkları eklemeyi başardı.

BitPay tarafından belirlenen vektör açıktır ve anlaşılabilir. Herhangi bir ileri teknoloji ilk kez daha zengin sınıfa sunulduğunda ve daha sonra sıradan insanlar arasında kitlesel olarak yayıldığında, mekanizma belki bir kez daha işe yarayacaktır.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Huobi, Çinli Yeni Kullanıcı Kayıtlarını Askıya Aldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu