Bitcoin Tüm Zamanların En Yüksek Aylık Kapanışını Yaptı - BTC MAGAZİN

Bitcoin Tüm Zamanların En Yüksek Aylık Kapanışını Yaptı

  • Bitcoin şimdiye kadarki en yüksek aylık kapanışını kaydetti.

Piyasa değerine göre en iyi kripto para birimi Bitcoin, çalkantılı Ekim ayını şimdiye kadarki en yüksek aylık kapanışla kapattı.

Binance borsasında 13.820 dolar seviyesi ile kapandı ve Aralık 2017’de belirlenen 13.718 dolarlık önceki rekoru aştı.

Yeni rekor, devrim niteliğindeki “Bitcoin Whitpaper”ının yayınlanmasının 12. yıldönümüne denk gelmesi nedeniyle Bitcoin topluluğu için özel bir öneme sahipti.

Bununla birlikte, Bitcoin diğer en iyi borsalarda aynı dönüm noktasına ulaşmakta yetersiz kaldı ve Bitstamp’taki ana direnç seviyesinin altına kapandı.

Bitcoin, tarihi aylık mumu grafiğine kaydetmeden önce, 15 Ocak 2018’den bu yana en yüksek seviyesi olan 14.100 dolara 31 Ekim’de yükseldi.

Pek çok beklentinin aksine, BTC sonunda 14.000 doları aştıktan sonra büyük bir yükseliş göremedi. Boğalar bu anahtar seviyeye tutunmayı başaramadı ve kripto kralı Kasım ayının ilk gününde yavaş yavaş 13.629$’a geri döndü.

CFTC’nin (ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu’nun) BitMEX üzerindeki baskısı ve OKEx’in para çekme işlemlerini askıya alması gibi kötü haberlere rağmen Bitcoin Ekim ayında %30’a yakın bir artış gösterdi.

Bu, Bitcoin’in 12 Mart’ta (genellikle “Kara Perşembe” olarak bilinir) meydana gelen büyük düşüşten toparlanmayı başardığı Nisan ayından sonra “bu yılki” en başarılı ikinci ayı.

Genel olarak, her şeyi başlatan kripto para birimi (BTC) 2020’de %95 artarak altın ve S&P 500’den önemli ölçüde daha iyi performans gösterdi.

CoinMarketCap verilerine göre; Bitcoin’in hâkimiyeti, Temmuz başından bu yana en yüksek seviye olan %63,6’ya ulaştı.

Çoğu altcoin, Bitcoin’in son rallisine ayak uydurmakta zorlanıyor ve en büyük kayıpları DeFi sektörü yaşıyor.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu