Bitcoin Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Yaklaştı

  • Bitcoin fiyatı iki günlük bir konsolidasyon aşamasından sonra ivme kazandı.
  • BTC 20 Kasım Cuma günü %3’ten fazla artışla 18.700$’ın üzerinde işlem görüyor.

18 Kasım Çarşamba günü Aralık 2017’den bu yana en yüksek seviyesi olan 18.488$’ı gördükten sonra Bitcoin teknik bir düzeltme yaptı ve haftanın ikinci yarısında 18.000$ civarında nispeten sessiz kaldı. Bununla birlikte, bir numaraları kripto para birimi son birkaç saat içinde yeni bir alış ilgisiyle karşılaştı ve 18.838$’lık yeni bir yıllık zirveye ulaştı.

Bununla birlikte, günlük grafikte Göreceli Güç Endeksi (RSI) göstergesi 85’e yakın aşırı alım bölgesinde dalgalanıyor.

Bitcoin Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Yaklaştı 2
BTC/USD 1 günlük grafik

Bu arada, Bitcoin’i çevreleyen duyarlılık pozitifliğini koruyor. Fundstrat Global Advisors’ın Yönetici Ortağı ve Araştırma Başkanı Thomas Lee, Bitcoin’in bu yılki performansına yönelik yorum yaparak, 2020’de kurumsal katılımda önemli bir artış gördüklerini söyledi.

Lee, “2021’nin Bitcoin’in patlayacağı yıl olacağını düşünüyorum. İnsanlar ilgileniyorlarsa, en iyinin henüz gelmediğini farketmiş olmalılar” dedi.

Benzer şekilde, BlackRock’un sabit getiri CIO’su Rick Rieder, CNBC Squawk Box’a, kurumsal portföylerinde henüz BTC bulunmadığını ancak Bitcoin’in altının yerini büyük ölçüde alabilecek “sağlam bir mekanizma” olduğunu düşündüğünü söyledi.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   20 Mart 2021 Chiliz (CHZ) Fiyat Tahmini

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu