21 Kasım 2020 Bitcoin Fiyat Analizi - BTC MAGAZİN

21 Kasım 2020 Bitcoin Fiyat Analizi

  • Bitcoin bir ayın en yüksek seviyesine ulaştı ve 19.000$’a yaklaşırken durdu.
  • Teknik göstergeler varlığın aşırı satın alındığını gösteriyor.
  • On-chain metrikleri, Bitcoin’in daha fazla fiyat artışına hazır olduğunu gösteriyor.

Dünyanın bir numaralı kripto varlığı 18.000$’ın üzerindeki kısa bir konsolidasyon aşamasından sonra fiyat artışını sürdürmeye devam etti. BTC/USD Cumartesi günü 18.980$’ı gördü ve yazı kaleme alınırken 18.650$’a geriledi. Bitcoin’in piyasa değeri 345 milyar doları aşarken, ortalama günlük işlem hacmi 39 milyar doları aştı.

Bitcoin Güvenli Liman Olarak Görülüyor

Bitcoin ardı ardınan engelleri aşarken, uzmanlar 2021 yılı için iyimser tahminlerde bulundu. Fundstrat Global Advisor’ın yönetici ortağı Tom Lee, geçtiğimiz günlerde varlığın bir değer deposu ve enflasyona karşı bir koruma olarak altının yerini alacağını söyledi.

Bununla birlikte, daha önce de BlackRock CIO’su Rick Rieder da Bitcoin’in altından daha işlevsel olduğunu söyleyerek benzer bir görüşü dile getirdi.

Düşüş Sinyalleri Artmaya Devam Ediyor

Bu arada, grafikler endişe verici görünüyor. TD sıralı göstergesi, 3 günlük ve haftalık grafikler de dahil olmak üzere çok sayıda zaman diliminde yeşil sekiz mum çubuğu şeklinde satış sinyalleri gösterdi.

Özellikle fiyat düzeltme yapmaya başlamadan önce yeni tepeleri yeniden test etme potansiyeline sahiptir. Ancak piyasada büyük ölçüde aşırı satın alım gerçekleştiği için yatırımcılar bu aşamadı dikkatli olmalıdır.

BTC/USD 3 günlük ve haftalık grafikler

On-chain Metriklerine Göre Bitcoin’in Önü Açık

Öte yandan, IntoTheBlock’un “In/Out of the Money Around Price” modeli, 1000’den fazla adres mevcut fiyat ile 19.300$ arasında 3.000’den fazla BTC satın aldığı için 19.300$’a kadar önemli bariyerler olduğunu gösteriyor.

Diğer yandan, daha önce 400.000’den fazla adresin 18.000$ ile 18.600$ arası bir fiyattan 350,000 BTC’nin üzerinde satın almasıyla, BTC sağlam bir desteğin üzerinde duruyor. Bu tedarik duvarı, satış baskısını soğurma ve BTC’yi yeni zirvelere taşıma potansiyeline sahip.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu