Paranın Evriminde Bir Sonraki Adım: Bitcoin - BTC MAGAZİN

Paranın Evriminde Bir Sonraki Adım: Bitcoin

Büyük dijital varlık yöneticisi Greyscale Investments’in genel müdürü Michael Sonnenshein’e göre, Bitcoin gelip geçici bir heves değil ve bir fincan kahve almak için kullanılamıyor olması, makul bir argüman değil.

Business Insider’a konuşan Sonnenshein, finansal hizmetler alanındaki büyük oyuncularının artan katılımının “varlık sınıfının kalıcı gücüne hitap ettiğini” söyledi.

Şirketi yaklaşık 11 milyar dolar değerinde kripto varlığı denetleyen Sonnenshein, içinde bulunduğumuz küresel salgının Bitcoin yatırımlarının ardındaki bir başka ana faktör olduğunu söyledi. Greyscale, bu yıl coini portföylerine dahil etmek için farklı motivasyonlara sahip yatırımcılar gördü.

Bununla birlikte Sonnenshein, yatırımcıların artık bir fincan kahve almak için Bitcoin kullanılmadığı için para birimi olarak başarılı olmadığı fikrine tutunmadıklarını söyledi.

Sonnenshein:

“Bunu, paranın evrimindeki en önemli sonraki adımlardan biri ve bir değer deposunu oluşturan şey olarak görüyorlar”

Ayrıca Sonnenshein, bu yılın başlarında pandeminin piyasaları durma noktasına getirmesinin ardından, Bitcoin’in sürekli gücünü ve en iyi getiri sağlayan yatırımlardan biri olduğunu gösterdiğini söyledi.

Tokenin geleneksel finans kurumları genelinde geçerliliğini sorgulayan şüpheciler için ise şu ifadelerde bulundu:

“Bitcoin, geleneksel finansal hizmetler alanının dışında doğru, bir borsada işlem göreceği ya da hisse senetleri veya tahvillerle aynı şekilde tutulacağı bir alanda doğmadı.”

Sonnenshein, insanların dolaşımda olacak 21 milyon Bitcoin olduğu gerçeğine takılıp kalmaması gerektiğini düşünüyor. Her bir Bitcoin’in içinde 100 milyon birim vardır. Bu nedenle Sonnenshein, “dahil olmak isteyen herkesin Bitcoin protokolünün bir parçasına sahip olma ihtimali olduğunu” düşünüyor.

Bununla birlikte, dünyanın en popüler kripto para birimi için bu yıl son derece çılgıncaydı. Şu anda kadar %117 arttı ve fiyatı bu hafta 18.000$’ın üzerine çıktı.

Bildirildiği üzere, PayPal’ın kullanıcılarının tokeni almasına, satmasına veya elde tutmasına imkan tanıyacağını açıklamasının ardından, Ekim ayında fiyat yükselişe geçti. Bunun yanı sıra, Jack Dorsey’in ödeme şirketi Square, Ekim ayında yaklaşık 5.000 Bitcoin yatırımı yaptı. Ayrıca, Amerikalı teknoloji şirketi MicroSrategy de 16.796 adet coin satın aldı. Tüm bunlar göze alındığında, kripto boğaları, Bitcoin‘in zamanla yaygın olarak benimseneceğini düşünüyor.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu