Bitcoin ve Ethereum İçin Bir Sonraki Yükseliş Tetikleyicisi Ne Olabilir? İşte Analistlerin Tahmini

Traderlar arasında artan belirsizlikle Bitcoin ve Ethereum fiyatları düştü. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), spot Bitcoin ETF onayını vermeme, Ripple davasına yapılan itirazlar ve Grayscale’in GBTC’nin spot Bitcoin ETF’ye dönüştürülmesi talebinin reddedilmesi nedeniyle geniş kripto para piyasası daha fazla düşüş baskısı altında.

Grayscale Kararı Kripto Piyasasının Toparlanmasını Tetikleyebilir

Bloomberg analistleri, Grayscale’in ABD SEC’e karşı davayı %70 olasılıkla kazanacağını düşünüyor. Bu, bu yıl çoğu spot Bitcoin ETF onayının yüksek olasılıkla gerçekleşmesine yol açarak kripto para piyasasına olumlu bir hava getirecektir. Şu an için SEC, bu yıl herhangi bir spot Bitcoin ETF onayına sıcak bakmıyor. Traderlar, geçen hafta ertelenen Grayscale vs SEC davasında bir karar bekliyor. Bazıları, Grayscale vs SEC davasındaki olası kararın yarın olabileceğine inanıyor.

Aslında, Coinglass verilerine göre BTC fiyatındaki düşüşe rağmen GBTC güçlü görünüyor. Grayscale Yatırımlar, SEC ile olan davasının sonuna yaklaşırken Kıdemli ETF Ortaklığı için bir ilan yayınladı.

Bitcoin ve Ethereum Fiyatlarında Tersine Dönüş

Ünlü kripto analisti Rekt Capital, Bitcoin’in Çift Tepe’nin tabanında, yani $26,000 seviyesinde olduğunu belirtiyor. Bitcoin için destek seviyesini korumak kritik. Aksi takdirde fiyat $24,800’e düşer.

CrediBULL Crypto, kısa vadede ETH/BTC konusunda ayı ve ETH/USD konusunda boğa. ETH fiyatının $1560-$1440 aralığından tersine döneceğini tahmin ediyor. Ancak bu hareket, Bitcoin’in $25000 üzerinde tutunup tutunamayacağına bağlı olarak değişkenlik gösterecek.

BTC fiyatı son 24 saatte %0,3 düşüşle şu anda $25,979 seviyesinde işlem görüyor. 24 saatlik düşük ve yüksek sırasıyla $25846 ve $26220. Ayrıca, işlem hacmi son 24 saatte %13 arttı.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Peter Brandt: Bitcoin Yükselişe Geçti

Öte yandan, ETH fiyatı şu anda $1654 seviyesinden işlem görüyor, son 24 saatte yaklaşık %1,1 düşüş kaydetti. 24 saatlik düşük ve yüksek sırasıyla $1651 ve $1679.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu