XRP’nin Değeri Ripple – SEC Davası Sonrası Ne Olacak?

Son gelişmeler ışığında XRP’nin değeri, 2023 Temmuz’unda Analisa Torres tarafından verilen tarihi karardan önceki seviyelere döndü.

Ripple davasında binlerce XRP token sahibini temsil eden avukat John Deaton, şirketin 2020’de başlatılan davanın olmadığı bir senaryoda çok daha iyi bir pozisyonda olup olmayabileceğini dile getirdi. Deaton, bu davanın XRP ve XRPLedger’in gelişimine kesinlikle olumsuz etkisi olduğunu vurguladı.

Coinbase, Ripple’a Yatırım Yapabilir miydi?

Avukat Deaton, Ripple projelerindeki ilerlemenin yavaşlamasını doğrudan ABD SEC davasına bağlıyor. Eğer bu dava mevcut olmasaydı, Ripple’ın pozisyonunun, kripto para borsası Coinbase tarafından satın alınabilecek kadar güçlü olabileceğini öne sürüyor. Deaton bu düşüncelerini, “Dava başlatılmamış olsaydı, XRP’nin son üç yıl içinde nasıl bir benimsenme göstereceğini düşünmüş müydünüz? Coinbase şu an Circle’a yatırım yapmak yerine Ripple’a mı yatırım yapıyor olurdu?” sorusuyla dile getirdi.

Davanın XRP Değerine Etkisi

Dava süreci, XRP’nin piyasa değerini olumsuz etkiledi. Ancak, topluluk desteği sayesinde XRP’nin değeri büyük oranda korundu.

Deaton, SEC’nin 2020 Aralık ayında dava açmasından önce Coinbase’in XRP’yi ne kadar desteklediğine dikkat çekti. Dava sonrasında birçok kripto borsası, XRP’yi işlemlerine kapatmıştı.

Deaton, “Coinbase’in dava öncesinde XRP’yi ne kadar aktif desteklediğini unutmamak gerek. Hatta ben, Coinbase’in bu desteğiyle XRP’ye daha fazla yatırım yapma kararı aldım.” şeklinde bir açıklamada bulundu.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   XRP Feci Bir Fiyat Düşüşüne Doğru Gidiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu