Bitcoin Yatırımcıları Arasında Yükseliş Beklentileri Artıyor

Bitcoin’in kripto para piyasasındaki toparlanması, farklı türev alım satım platformlarındaki fonlama oranları birkaç ayın en yüksek seviyelerine ulaştığından, potansiyel olarak yatırımcılar arasında pozitiflikte bir artışa neden oldu.

Piyasa verilerine göre, yatırımcılar piyasada çok sayıda uzun vadeli işlem açarak BTC’deki fonlama oranlarını daha da yükseltiyor, bu da boğaların ayılara yüksek bir yüzde ödemekten başka seçeneği olmadığı anlamına geliyor.

Bitcoin Yatırımcıları Arasında Yükseliş Beklentileri Artıyor 2
Kaynak: TradingView

Boğaların uzun vadeli açılışlarda daha yüksek faiz ödemesi gerekmesine rağmen, piyasadaki pozisyonların sayısı artıyor ve bu da yatırımcıların çoğunluğunun Bitcoin‘de volatilitede yukarı yönlü bir artışa inandığını gösteriyor. Böyle hızlı bir duygu değişikliği olağandışı görünüyor, ancak aynı zamanda haklı da olabilir.

İlk kripto para biriminin fiyatını öncekinden daha yükseğe çıkarabilecek ana neden, Amerika Birleşik Devletleri’nin para politikasındaki potansiyel bir değişikliktir. Altı aydan uzun süredir devam eden faiz artırımı döngüsü, düzenleyici daha fazla düşüşten kaçınmaya istekliyse, Fed’in dönmeye başlaması gereken bir koşul yaratacak kadar finansal piyasayı zaten aşağı itti.

Ancak, kurumsal yatırımcıların arzusu, enflasyon artışı riski hala mevcut olduğundan, ekonominin mevcut durumu ile çelişmektedir. En son TÜFE raporuna göre, Fed enflasyon üzerinde tam kontrol sağlayamadı, bu da 50 veya 75 baz puanlık bir artışa daha ihtiyaç olduğu anlamına geliyor. Yılın başında para politikasının ilk sıkılaştırılmasıyla birlikte Fed, azalan risk talebinin ardından kripto para sektöründen büyük bir fon çıkışına neden oldu.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Dev Şirketler Bitcoin'e Yatırım Yarışında: ETF Başvurularıyla Kripto Para Sektörü Ana Akıma Doğru Hızla İlerliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu