71 Milyon Ripple (XRP) Balinalar Tarafından FTX Borsasına Aktarıldı

Kripto veri izleyicisi WhaleAlert’e göre, son saatlerde FTX borsasına 71 milyondan fazla XRP aktarıldı. Hareket iki işlemde yapıldı: ilki 16.631.186 dolar değerinde 35.774.039 XRP ve ikincisi 16.557.439 dolar değerinde 35.615.409 XRP; ikisi de bilinmeyen cüzdanlardan FTX borsasına aktarıldı.

FTX borsası, Binance’in FTT varlıklarını tasfiye etme kararının ve Alameda’nın bilançosunu çevreleyen tartışmanın ardından bir transfer telaşı görüyor. Nansen verilerine göre, son gün içinde Alameda’dan FTX’e 26.600 ETH aktarıldı. Aynı şekilde, Huobi, OKX, Kucoin ve diğer borsalardaki cüzdanlardan büyük miktarda stablecoin FTX borsasına aktarıldı ve çekildi.

Siber güvenlik istihbarat firması PeckShield, önceki gün Jump Trading’in FTX’ten yaklaşık 40,4 milyon USDC çektiğini bildirdi. 56.432 ETH ve yaklaşık 13.9 milyon dolarlık stablecoin dahil olmak üzere toplam 109.8 milyon dolarlık kripto para, FTX’ten kripto kredi platformu Nexo’ya transfer edildi.

Wu Blockchain, FTX’in net stabilcoin çıkışının 292 milyon dolar ile son yedi gündeki herhangi bir borsanın en büyüğü olduğunu bildirdi.

Binance CEO’su Changpeng Zhao “CZ” Pazar günü yaptığı açıklamada, kripto para borsasının rakip bir borsa olan FTX’in yerel varlığı olan FTT’deki varlıklarını tasfiye ettiğini duyurdu. Zhao, “ortaya çıkan son ifşaadan” bahsetti, ancak kamuoyunda onlardan bahsetmedi veya bunlarla ilgili soruları yanıtlamadı.

Etherscan, Cumartesi günü, o sırada 584 milyon dolar değerinde olan 22.999.999 FTT’nin – veya dolaşımdaki FTT’nin neredeyse %17’sinin – bir cüzdandan Binance borsasına taşındığını bildirdi. CZ, taşınan fonların borsanın FTT’deki varlıklarını satma kararının bir parçası olduğunu kabul etti.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Dogecoin (DOGE) Günlük İşlemleri Tarihi Bir Zirveye Ulaştı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu