Anthony Scaramucci: DOGE Dijital Gümüş Olabilir - BTC MAGAZİN

Anthony Scaramucci: DOGE Dijital Gümüş Olabilir

Bloomberg , SkyBridge Capital CEO’su Anthony Scaramucci’nin Bitcoin‘i desteklediğini ve para birimini altcoinlere kıyasla bir “zirve avcısı” olarak adlandırdığını bildirdi.

Ayrıca, bu statü her zaman Litecoin’e ait olsa da DOGE’nin dijital gümüş haline gelebileceğine inanıyor.

https://twitter.com/BloombergAU/status/1393455226431152129?s=20

Scaramucci, fiyat düşüşüne rağmen Bitcoin’i savunuyor

Lider kripto para birimi, bir aydır 60.000 $ ‘ın altında bir aralıkta işlem görürken, Elon Musk’ın son tweetiyle 47.000 $’ a düştü. Tesla’nın Bitcoin ile araba satın alımlarında U dönüşü yaptığını söyleyen Anthony Scaramucci, Bitcoin’in muazzam potansiyeline hala inanıyor.

Scaramucci, Bitcoin‘in şu anda kripto piyasa değerinin yaklaşık yüzde 40’ını elinde tutarak kripto para birimleri arasında hala “zirve avcısı” olarak üstünlüğünü koruduğunu belirtti.

Scaramucci’nin Dogecoin yorumu

Scaramucci, bu yıl ilk on kripto para biriminin arasında yer alan ve yazım anında 67.666.581.831 $ ‘lık piyasa değeri ile dördüncü sırada yer alan DOGE konusundaki görüşünü paylaşırken, Dogecoin’in “Dijital gümüş” olabileceğini belirtti.

Bununla birlikte, SkyBridge Capital CEO’suna göre, DOGE, müşterilerinin çoğu için ölçeğin çok ötesinde.

Elon Musk, DOGE’un en büyük destekçisi oldu ve onu belki de sadece milyarder Mark Cuban izledi.

Elon Musk yakın tarihli bir tweet’te, Tesla’nın arabalar için Bitcoin ödemelerini kabul etmeyi bırakacağını ancak aynı zamanda şirketin DOGE almaya başlaması gerekip gerekmediğini sormak için bir Twitter anketi düzenlediğini belirtti. Bunun nedeni, BTC madenciliğinin çok büyük bir karbon ayak izi üretmesi ve yenilenemeyen kaynaklardan çok fazla enerji gerektirmesidir.

Buradaki ilginç şey, her iki kripto para biriminin de Proof-of-Work mutabakat protokolü üzerinde çalışması ve bu nedenle Musk’ın mantığına göre, her ikisinin de çok fazla CO2 emisyonu ile madenciliği yapılmış olmasıdır.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu