Tanınmış Bitcoin Destekçisi Tim Draper, Elon Musk'ı Eleştirdi - BTC MAGAZİN

Tanınmış Bitcoin Destekçisi Tim Draper, Elon Musk’ı Eleştirdi

Büyük küresel yatırımcı ve milyarder olan Bitcoin destekçisi Tim Draper, Tesla’nın Bitcoin’i araçları için ödeme olarak kabul etmekten vazgeçtiğini belirttiği son tweetiyle ilgili olarak Elon Musk’ı eleştirdi.

“Elon arabalar için fiat kabul etmemeli”

Tim Draper, Elon Musk’ın BTC madencilerinin bıraktığı büyük karbon ayak izini vurgulayan son tweetine gecikmeli bir yanıt yayınladı.

Tesla CEO’su, Elon Musk kriptoya şiddetle inandığından (diğer tweetine göre) şirketin diğer kripto para birimlerine bakacağını tweetledi.

Bitcoin karşıtı görüşü, lider kriptoyu 50.000 $ seviyesinin altına itti ve BTC hala 49.000 $ ‘ın üzerine çıkamadı.

Altcoinler, Musk’ın tweetinin neden olduğu satışta Bitcoin’in kırmızı yolunu takip etti.

Tesla’nın BTC’deki U-dönüşüne kızan diğer birçok kripto destekçisi gibi Draper, tüm bankalarla birlikte mevcut finansal sistemin de bol miktarda CO2 yayan bir enerji yükü kullandığını tweetledi.

Tim Draper, Tesla’nın Bitcoin’i kabul etmeyi bırakması durumunda şirketin fiat’ı kabul etmeyi bırakmasını tavsiye etti.

”Mevcut bankacılık sisteminin kullandığı enerji ve CO2’yi hesaplayan var mı? Binalar, kağıtlar, bankacıların kendileri mi? Belki Elon, Fiat’ı arabalar için kabul etmemeli?”

Elon Musk şimdi ne yapıyor?

Bitcoin destekçisi Anthony Pompliano, Elon Musk’un daha sonra bir çözüm sunmak ve Bitcoin madencilerinin yenilenebilir enerji kullanmasını sağlayacak bir tür teknoloji çözümü başlatmak için “kirli” madencilik sorununu kamuya açık bir şekilde ele aldığına inanıyor.

Jack Dorsey, Musk’ın karbon emisyonları konusundaki Bitcoin duruşunu destekliyor

Jack Dorsey’in bilançosunda Bitcoin tutan ödeme şirketi Square, yakın zamanda daha fazla Bitcoin almayı planlamadığını açıkladı.

Square’in CIO’su Amrita Ahuja’ya göre, şirket karbon emisyonları sorununun öncelikle ele alınması gerektiğine inanıyor. Böylece Square, Tesla’nın bakış açısına benzer bir bakış açısını açıkladı.

Square iki Bitcoin alımı yaptı: geçen yıl Ekim ayında BTC için 50 milyon dolar ve Şubat ayında 170 milyon dolar ödedi.

Yine de Twitter ve Square CEO’su ve kurucusu Jack Dorsey önde gelen bir Bitcoin destekçisi olduğu için Square, Tesla’ya benzer şekilde BTC’yi satmıyor.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu