Ünlü Yatırımcıya Göre Bitcoin Artık Çok Daha Önemli Hale Geldi

Yatırımcı, girişimci ve finansal okuryazarlık üzerine popüler kitap yazarı olan Robert Kiyosaki, yakın tarihli bir tweet’te Bitcoin’in artık çok daha önemli hale geldiğini belirtti.

Kiyosaki, hisse senedi piyasalarının düştüğü, işsizlik oranının arttığı ve emekli maaşlarının da düştüğü ABD ve küresel ekonominin şu anki çöküşünü topluluğa hatırlattı. Bu durumda, Bitcoin‘in kişinin servetini koruyabilecek bir şey olduğuna inanıyor; ancak, ekonomiyle ilgili mevcut durumda BTC’nin kişinin gelirini korumayacağını da ekliyor.

Kiyosaki, dolarda büyük bir çöküşe ve ABD ekonomisinin geleceğine dair tahminlerini birçok kez tweetledi. Yılın başlarında yayınlanan tweet’lere göre, herhangi bir krizin aynı zamanda büyük bir fırsat zamanı olduğuna inanıyor.

Altın, gümüş, Bitcoin ZENGİNLİĞİNİZİ koruyabilir ama GELİRİNİZİ koruyamaz. Ekonomi çöktüğünde, borsalar çöktüğünde, emekli maaşları çöktüğünde ve işsizlik arttıkça ek iş size gelir sağlayabilir. Kim bilir? Belki yan koşuşturmanız bir sonraki Amazon veya Bitcoin’e dönüşebilir. Dikkatli ol. Farkında ol.

Robert Kiyosaki

BTC dışında, ünlü finans yazarı, altın ve gümüşü güvenli liman varlıkları olarak seçiyor. Özellikle, son zamanlarda ve ayrıca iki yıl önce, ekonominin pandemi yükselişinden sert bir darbe aldığında, gümüşün 20 dolar değerinde kripto paralarla satın alınabileceğini söyledi.

Hatırlatma olarak, 2020’de ABD hükümeti, ABD’deki hanelere ve bankalara ve büyük işletmelere destek olarak 6 trilyon ABD dolarından fazla destek dağıttı. Birçok kişi bu hareketi o zamanlar eleştirdi ve şimdi de eleştiriyor, dolaşımdaki para arzındaki sert artışın sadece ABD’de değil, Avrupa’da ve tüm dünyada mevcut şaşırtıcı enflasyon oranının ana itici gücü olduğunu belirtiyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Y Kuşağı Bitcoin'i Altın, Gayrimenkul ve Devlet Tahvillerine Tercih Ediyor

Bir haftadan kısa bir süre önce Kiyosaki, ABD’de milyonlarca zenginin yok olacağına dair bir öngörü paylaştı.

Kiyosaki’nin geçtiğimiz günlerde paylaştığı Bitcoin’e olan ilgisinin bir başka nedeni de, emeklilik fonlarının önde gelen dijital para birimi üzerine bahis oynamaya başlamasıydı, ancak o tweet’te atıfta bulunduğu Forbes makalesinde alaycı bir şekilde bu bahsi “kumar” olarak adlandırdı.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu