ABD TÜFE Verileri Açıklandı, Bitcoin Yükselecek mi?

ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu, Aralık ayı Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) verilerini yayınladı. 

Aralık ayına ait ABD TÜFE verileri beklentiler doğrultusunda geldi ve enflasyon %6,5 olarak açıklandı. 

Kripto piyasası, verilerin yayınlanmasının ardından yeşil renkte işlem görmeye devam ediyor.

Tüketicilerin çeşitli mal ve hizmetler için ödediği fiyatlardaki ortalama değişimi ölçen önemli bir ekonomik ölçü olan Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE), ABD’nin Aralık ayı enflasyonunda önemli bir düşüş gösterdi; ABD enflasyonu neredeyse bir yılın en düşük seviyesine geriledi. 

En son TÜFE verilerinin %6,5 olarak gelmesi, Bitcoin (BTC) gibi değişken varlıkların fiyatı için bir katalizör görevi görebilecek düşen enflasyon argümanına daha fazla güven veriyor.

Btcmagazin market verilerine göre, bu yazı yazılırken, Bitcoin (BTC) fiyatı son 24 saatte %4,92 artışla 18,268 $ seviyesinde bulunuyor.  

Tüketici Fiyat Endeksi, belirli bir süre boyunca fiyat değişimini ölçen önemli bir göstergedir. Endeks verileri, tüm ülkelerde olduğu gibi ABD Merkez Bankası tarafından da faiz artış oranını belirlemek için kullanılıyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Grayscale, SEC Davasını Kazandı! Bitcoin ETF Süreci Nasıl Şekillenecek?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu