Yüksek Miktarda Ethereum (ETH) Tutan Cüzdan Sayısında Dikkat Çekici Artış!

Kripto para piyasası yaklaşık %3’ün üzerinde arttı ve Ethereum (ETH), piyasadaki yükselişe eşlik ediyor. Dünyanın en büyük ikinci kripto parası, 2023’ün başından bu yana %15’ten fazla kazançla güçlü bir artış gördü.

Yazım zamanı itibariyle, ETH %4,85 artışla 1400 $ fiyat ve 171 milyar $ piyasa değeri ile işlem görüyor. Son iki aydır Ethereum’daki satış baskısına rağmen, köpekbalığı adresleri yoğun bir şekilde birikiyor. Zincir üstü veri sağlayıcısı Santiment raporlarına göre:

Ethereum, 7 Kasım’dan bu yana ilk kez 1.400 doların üzerine çıktı. Son 10 hafta içinde, ağda ~3.000 yeni köpekbalığı adresi (100 ila 10.000 $ETH tutan) ortaya çıktı. 48.556 köpekbalığı adresi, Şubat 2021’den bu yana kaydedilen en yüksek seviye.

Ayrıca, Ethereum gas ücreti son iki ayda 2 doların altında kaldığı için Ethereum ağ etkinliği de yükselişte. Ethereum blok zincirindeki ortalama gaz ücreti şu anda sadece 1,64 dolardır. Teknik tablolardaki yeni yükseliş modeline göre, ETH 1.500 dolara kadar yükselebilir.

Bu Altcoinler Ethereum ile Rekabet Ediyor

Ethereum ile birlikte diğer bazı altcoinler son zamanlarda oldukça iyi performans gösteriyor. Son birkaç hafta içinde, Cardano ve Litecoin traderların favorileri haline geldi. Son zamanlarda adres aktivitesinde güçlü bir artış gören diğer altcoinler, XRP ve Chainlink‘tir. 

Benzer şekilde, son iki aydaki benzersiz LINK etkileşimlerinin toplam sayısı da artıyor. Chainlink’teki adres etkinliği 2021 seviyelerine geri döndü. Bu ağ yardımcı programının ileride LINK fiyatına daha fazla yansıması muhtemeldir. Şu anda LINK, %2,29 artışla 6,26 $’lık bir fiyat ve 3,1 milyar $’lık piyasa değeriyle işlem görüyor.

Aynı zamanda, kripto piyasası köpekbalıkları ve balinalar en iyi stabilcoin Tether’i biriktiriyor ve bir sonraki boğa piyasası için hazırlanıyor. Şu anda 100.000 $ veya daha fazla $USDT tutan 21.459 adres var ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmaya yakın. 

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin mi Ethereum mu? İşte Binance Borsasında En Çok Aratılan ve Biriktirilen Kripto Para

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu