Samsung, Bitcoin Vadeli İşlemleri ETF’sini Duyurdu

Samsung’un yatırım kolu Samsung Asset Management’ın bir yan kuruluşu olan Samsung Asset Management Hong Kong (SAMHK), 13 Ocak’ta Hong Kong’da “Samsung Bitcoin Futures Active ETF”yi listeleyecek.

Samsung Asset Management, Hong Kong’daki perakende ve kurumsal yatırımcıların ilgisinin artmasıyla birlikte, Bitcoin vadeli işlem borsa yatırım fonunu (ETF) Hong Kong borsasında listeleme planlarını duyurdu.

Samsung Bitcoin Futures Active ETF, Chicago Mercantile Exchange’de (CME) listelenen Bitcoin vadeli işlem ürünlerine yatırım yaparak spot Bitcoin fiyatının performansını takip edecek. Bitcoin vadeli işlemleri ETF’si, CME Mikro-Bitcoin Vadeli İşlemlerine bazı yatırımlarla birlikte öncelikle CME Bitcoin Vadeli İşlemlerine yatırım yapacak.

Şu anda, Hong Kong, Asya’da bitcoin vadeli ETF’lerinin alınıp satılabildiği tek pazardır. Diğer Bitcoin vadeli ETF piyasaları arasında Kanada, ABD, Avustralya ve İsviçre gibi bazı Avrupa ülkeleri bulunmaktadır. 

Samsung Asset Management daha önce Hong Kong’da Samsung Blockchain Technologies ETF ve Samsung Asia Pacific Metaverse ETF’yi listelemişti.

Samsung Asset Management Hong Kong başkanı Park Seong-jin şunları söyledi:

“Hong Kong, Asya’da bitcoin vadeli işlemleri ETF’lerinin kurumsal pazarda listelendiği ve alınıp satıldığı tek pazardır. Risk yönetimi konusundaki deneyimlerini yansıtan rekabetçi bir ürün olarak Bitcoin ile ilgilenen yatırımcılar için yeni bir seçenek olacak.”

Hong Kong’un Kripto Yanlısı Duruşu

Hong Kong yetkilileri, şehri bir kripto merkezine dönüştürmek için aktif olarak çalışıyor. Şu anda kripto şirketlerinin mali düzenleyiciye kaydolmasını ve şehirde ofis açmasını istiyor.

Bu hafta Hong Kong  Web3 Yenilikçi Zirvesi sırasında, Hong Kong Mali Sekreteri Paul Chan, yetkililerin sanal varlık hizmeti sağlayıcıları için bir lisanslama rejimi oluşturmak için yasama çalışmalarını tamamladığını doğruladı.

Bitcoin fiyatı son 24 saatte 18.000 $ seviyesini aştı ve bu, yatırımcılar arasında olumlu duyguların arttığına işaret ediyor. Diğer kripto para birimleri de bunu takip ederek daha geniş kripto pazarında bir toparlanma kaydetti.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin, Hakimiyeti Ağustos Ayından Beri İlk Kez %60'ı Aştı

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu