Balinalar, Borsalardan Cüzdanlara Büyük Miktarda Ripple (XRP) Taşıyor

Ripple’ın kripto para birimi XRP, geçtiğimiz haftalarda yükseliş ivmesini korumayı başardı. XRP, kripto pazarında oluşan olumlu duygulara dayanıyor. Bununla birlikte, balina hareketleri, son XRP fiyat artışının arkasındaki ana nedenlerden biri olarak ortaya çıktı.

Balinalar 86 Milyon XRP Kazandı

WhaleAlert, kripto balinalarının son 24 saat içinde birden fazla işlemde 400’den fazla XRP (yaklaşık 154 milyon dolar değerinde) hareket ettirdiğini bildirdi. Kaydedilen en büyük tek işlem, 262,3 milyon XRP (Yaklaşık 97 milyon $ değerinde) taşınması olmuştur.

Veriler, balinaların birden fazla işlemde 86,8 milyon XRP (yaklaşık 32 milyon dolar değerinde) biriktirdiğini gösteriyor. Bununla birlikte, bir balina, kripto borsası Bitso’dan tek bir işlemde 17,1 milyon dolar değerinde 45,8 milyon XRP aldı.

Bu hareket, XRP fiyatının son 24 saatte %1,13 artmasına neden oldu. XRP yazım zamanında ortalama 0,374 dolardan işlem görüyor. Ancak 24 saatlik işlem hacmi 1,05 milyar dolar civarında. Bu arada, hala 18,9 milyar doların üzerinde bir piyasa değerine sahip. Bununla birlikte, XRP fiyatı, SEC’in yasal zorluklarıyla karşı karşıya kalması nedeniyle büyük ölçüde engellendi.

Bu arada, birkaç balina da milyonlarca XRP’yi satmak için cüzdanlarından kripto borsalarına taşıdı. Verilere göre, 68 milyon XRP (yaklaşık 25 milyon dolar değerinde) balinalar tarafından taşındı. Kaydedilen en büyük işlem, 13,9 milyon dolar değerindeki XRP bir kripto borsası olan Bitstamp’a taşımak oldu.

Ancak WhaleStats, Ripple’ın yerel kripto para birimi XRP’nin LEVE tokenini çevirerek ilk 100 BSC Balinası arasında en çok işlem gören token olduğunu bildirdi.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   XRP Ağustos'ta Nasıl Öne Çıktı? İşlem Hacmindeki Büyük Sıçrama ve Ripple'ın Rolü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu