Bitcoin Yükselişinde PayPal ve Square’in Katkısı Var

Pantera Capital, PayPal ve Square tarafından yapılan son hamlelerin Bitcoin fiyatının yükselişi için başlıca itici güç olduğunu söyledi.

Pantera Capital, dev ödeme şirketi PayPal ve finansal hizmet şirketi Square’in son Bitcoin rallisine önemli ölçüde katkıda bulunduğunu iddia etti. Blcokchain yatırım firması, bu iki şirketin neredeyse her yeni Bitcoin’i satın aldığını ve bunun da kıtlıkla sonuçlandığını savundu. Piyasadaki bu Bitcoin kıtlığı da fiyatın yükselmesine neden oluyor.

Her iki şirket de şu anda kripto sektöründe güçlü bir konuma sahip. Square bu ayın başlarında Bitcoin cüzdanlarını daha kullanıcı dostu hale getirmek isteyen bir geliştirici olan Maggie Valentine’e ödenek verdi. Square ayrıca Eylül ayının başlarında bir kripto patent konsorsiyumunu duyurmuştu.

PayPal kısa bir süre önce kripto sektörüne girdiğini duyurdu. Bu hamleden önce, PayPal sektörde nispeten aktif değildi. Bununla birlikte, şirketin eski CEO’su Bill Harris, 2018 yılında Bitcoin’i “tarihteki en büyük aldatmaca” olarak nitelendirmişti. Aradan geçen birkaç yılın ardından, ödeme hizmeti sağlayıcısı şu anda dünyada kripto kullanımında en ön sıralarda yer alıyor.

Pantera, tüm bunların Bitcoin algısını ve bunun sonucunda benimsenmesini şekillendirmede önemli bir rol oynadığını öne sürdü.

Ayrıca Pantera, PayPal ve Square’in Bitcoin satın alma konusundaki iştahlarının fiyat rallisine katkıda bulunduğunu da belirtti. Firma, bir önceki raporunda Square’nin Cash App’inin ve PayPal’ın Bitcoin alımlarının %10’luk bir kıtlığa neden olduğunu belirtti.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bu Yıl Bitcoin ve Ethereum Satın Alan Çinli Teknoloji Devi %40 Kar Elde Etti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu