Bitcoin Yükselişini Tahmin Eden Analistten Yeni Yorum

Kıdemli analist Scott Redler, Bitcoin’in bu hafta başlarında çarpıcı rallisini tahmin edenler arasındaydı. Redler, yakın tarihli bir tweet’te Bitcoin’in son ilerlemesi hakkında yorumda bulunarak, en büyük kripto para biriminin alçalan bir üçgenden ayrıldığını gösteren bir grafiğe yanıtında “Şimdiye kadar çok iyi” diye yazdı.

TrendSpider LLC’de Başkan Yardımcısı Jake Wujastyk’e göre, Bitcoin şu anda 24.000-25.000 $ aralığında olan Mart ayından itibaren hacim ağırlıklı ortalama fiyat (VWAP) bölgesine dokunma yolunda görünüyor.

Redler, Pazartesi günü başka bir Bitcoin rallisinin “zamanının” geldiğini tweetledi. Kripto para birimi o zamanlar 19.330 dolardan işlem görüyordu. Tahmini, büyük bir Bitcoin fiyat artışının eşiğinde geldi. Salı günü, Bitcoin aniden %5.6’dan fazla yükseldi. En iyi kripto para birimi Çarşamba günü kazançlarını genişleterek 13 Eylül’den bu yana ilk kez 21.000 $ seviyesine ulaştı. İki günlük bir ralliden sonra, Bitcoin bazı kazanımları azalttı. Yazım zamanında, Bitcoin (BTC) 20.627 dolardan işlem görüyor.

Piyasa analisti Patrick Mullaly kısa süre önce, en büyük kripto para biriminin fiyatının, potansiyel olarak 25.000 $ seviyesini geri aldıktan sonra yükseliş trendine devam edebileceğini belirtti. En iyi kripto para birimi, geçen Kasım ayında elde edilen rekor zirvesinden hala %70.03 aşağıda. Hızla gelişen teknik tabloya rağmen, olumsuz makroekonomik koşullar Bitcoin’in rallisine devam etmesini engelleyebilir. Son birkaç ay içinde, en iyi kripto para birimi defalarca 20.000 dolar seviyesinin üzerinde bir tutunma noktası elde edemedi.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Nassim Nicholas Taleb'den Bitcoin Eleştirisi: "Sınırlı Arz Değeri Belirlemez"

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu