Bitcoin’in Düşüşüyle En Trend Altcoin’ler En Çok Kaybedenler Oldu

Geçen hafta en çok trend olan üç kripto para birimi şimdi en çok kaybedenler arasına girdi. Shiba InuWaves ve Stepn geçen hafta en trend kripto para birimleriydi. Listedeki tüm varlıklar, CoinMarketCap’e göre traderlar ve balinaların dikkatini çekerek %30’a varan kazanç sağladı.

Shiba Inu (SHIB) pazar performansı

TradingView tarafından sağlanan grafiğe göre SHIB, 200 günlük hareketli ortalamasının ve 0.000024$’ın altına döndüğü için şu anda daha önce kazandığı değerinin neredeyse %100’ünü kaybediyor.

Bitcoin'in Düşüşüyle En Trend Altcoin'ler En Çok Kaybedenler Oldu 2
Kaynak: TradingView

Ne yazık ki, Shiba Inu akıllı sözleşmesinin artan kullanımı ve balinalardan gelen muazzam satın alma gücü bile varlığın çekiş kazanmasına ve uzun menzilli aralığı aşmasına yardımcı olamadı.

STEPN’in akıllara durgunluk veren %315’lik koşusu

STEPN (GMT), %300’ün üzerinde bir işlemle piyasadaki tüm trend kripto paralar arasında en güçlü performansı gösterdi. Traderlar ve yatırımcılar daha sonra satış baskısını sürdürebilir, bu nedenle token hala ralli öncesi değerlerin çok üzerinde kalıyor.

Yazım zamanında, GMT, genellikle düşüş eğilimi olarak kabul edilen yükselen kanalda hareket ediyor ve traderlar rallinin aynı hızına ayak uyduramadıkları için satın alma gücünün yavaş yavaş azaldığını gösteriyor.

Kaybedilen dalgalar daha önce kazanılan değeri kaybetti

Listedeki en zayıf kripto para, Şubat ayının sonundan bu yana değerine neredeyse %500 değer kazanan Waves. Uzun zamandır unutulan proje hakkında hiçbir temel güncelleme veya haber yayınlanmadığından Waves’in patlamaya hazır büyümesi neredeyse tüm piyasa katılımcıları için sürpriz oldu.

Rallinin doğası tamamen spekülatif olduğundan, arkasında temel bir destek yoktu, bu yüzden neredeyse anında geri çekildi, zirveye çıktıktan sonraki ilk haftada %44 ve ay boyunca ondan sonra %37’lik bir düşüş daha yaşandı. Yazım zamanında, Waves 19 dolardan işlem görürken, Mart ayında 63 dolara ulaşmıştı.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin Günlüğü: S&P 500 Geçtiğimiz Yıl Bitcoin'den Daha İyi Performans Gösterdi

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu