Haftanın Trend GameFi Coinleri (18 – 24 Nisan)

Play to earn blok zinciri oyunları, oynayarak para kazanma ve ekonomik teşvikleri GameFi çatısı altında sunar. Oyuncular oyunlarda seviye atlayarak, görevler yaparak ve diğer oyuncularla savaşarak kripto para ve NFT kazanabilirler. Sadece oyun içi rekabet ile değil, oyun ekonomisi için bir şeyler üreterek de para kazanılabilir. Bu ekonomide yer alan haftanın trend GameFi coinleri listesine bir göz atalım.

Dawn Protocol (DAWN)

Haftanın Trend GameFi Coinleri (18 - 24 Nisan) 2
Dawn Protocol (DAWN)

Dawn Prtocol, dünyadaki e-spor oyuncuları için kariyer fırsatı sunan bir merkeziyetsiz ödüllendirme platformudur. En sevdiğiniz oyunlarda oyuncularla rekabet etmek veya oynanan maçlara bahis yapmak için Dawn Protocol’ü kullanabilirsiniz. E-spor kariyerinizde tanınmak ve rekabetçi bir oyuncu olarak bilinmek için Dawn’ın FirstBlood Platformundaki oyunları oynayabilir, çeşitli ödüller kazanabilirsiniz. Dawn, hem PC hem mobil birçok oyunu destekler. 2016’da piyasaya sürülen DAWN token şu anda $1,80 fiyatındadır. Son 30 günde %2,8 değer kazanan token için iyi bir gelecek göründüğünü söyleyebiliriz.

Dvision Network (DVI)

Haftanın Trend GameFi Coinleri (18 - 24 Nisan) 3
Dvision Network (DVI)

Meta-City, Meta-Space ve NFT Marketplace özelliklerine sahip olan Dvision Network, geliştirilen bir metaverse projesidir. Meta-Space, land ismi verilen NFT biçimindeki sanal arazilerden oluşan bir evrendir. Meta-City, içinde çeşitli içerikler oluşturulabilen evrendir. Dvision Network’te oluşturulabilecek sınırsız çeşitte içerik vardır. NFT Marketplace, birden fazla blok zinciri ile uyumludur. LAND’ler de dahil olmak üzere tüm oyun içi öğeler bu pazarda alınıp satılabilir. Şu an $0,27 fiyatında olan DVI token, son 7 günde %6 değer kaybetmiştir.

Adshares (ADS)

Haftanın Trend GameFi Coinleri (18 - 24 Nisan) 4
Adshares (ADS)

Adshares, metaverse reklam sektörü içinde devrim yaratmayı amaçlayan bir projedir. Reklamları metaverse’te daha iyi sergilemek için model entegrasyonları kullanır. Adshares sayesinde kullanıcılar artık reklamı yapılan ürünü deneyimleyebiliyorlar. Decentraland’de hayata geçirilen proje, metaverse’i ziyaret edenlere reklamı yapılan ürünleri test etme imkanı sunar. Örneğin bir elektrikli süpürgenin 3D modellemesini görebilir, inceleyebilir ve kullanabilirsiniz. Son bir ayda değerini %23 artırmayı başaran ADS token, $4,68’dan işlem görmektedir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Haftanın Favori Meme Coinleri (14 - 20 Mart)

Aavegotchi (GHST)

Haftanın Trend GameFi Coinleri (18 - 24 Nisan) 5
Aavegotchi (GHST)

Aavegotchi, Pixelcraft Studios tarafından geliştirilen ve Aave protokolü altında çalışan bir play to earn oyunudur. My Tamagotchi Forever isimli, 5 milyondan fazla kullanıcıya sahip oyundan esinlenerek geliştirilmiştir. Cüzdanında çok az miktar GHST bulunduran herkes Aavegotchi oynayabilir. Aavegotchi NFT’leri, pixellerle oluşturulmuş hayalet oyun karakterleridir. Bu karakterleri satın alabilir, ücretli veya ücretsiz şekilde kiralayarak oyunda kullanabilirsiniz. Kiraladığınız NFT’lerden elde ettiğiniz gelir belli oranlarla NFT sahibiyle paylaşılır. Oyunda FUD, FOMO, ALPHA ve KEK isimli dört token kazanılabilir ve Quickswap’ta kolayca istediğiniz kripto paraya dönüştürülebilir.

GHST token, bir ay önceki fiyatının %2 aşağısında, $1,91 fiyatına sahiptir. Oyundan kazanılan tokenların fiyatları ise 2 haftada %10 – %40 arası değer kaybetmiştir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu