Bitmex: Kriz Kripto Para Birimlerinin Benimsenmesine Yol Açacak - BTC MAGAZİN

Bitmex: Kriz Kripto Para Birimlerinin Benimsenmesine Yol Açacak

BitMEX, küresel ekonomi ve finansal piyasalar için koronavirüs pandemisinin sonuçlarına yönelik bir araştırma makalesi yayınladı. BitMEX uzmanları, kaçınılmaz krizin enflasyonu serbest bırakacağına, küresel dünya düzenini sonsuza kadar değiştireceğine ve kripto para biriminin benimsenmesine yol açacağına inanıyor:

“Koronavirüse verilen yanıt, para politikasından merkez bankası tarafından finanse edilen mali genişlemeye kadar önemli bir ekonomik rejim değişikliğine işaret edecektir. Sonunda, bu yeni rejim altında açık bir kazanan olacak: enflasyon.”

Uzmanlar, Koronavirüs patlamasına neden olan borsa çöküşünü 2008’in ekonomik krizi, 1987 Kara Pazartesi ve 1929 borsa çöküşü de dahil olmak üzere tarihteki en büyük çöküşlerle birlikte değerlendirdiler:

“Finansal açıdan bakıldığında, 2020’deki Koronavirüs krizinin tarih kitaplarında yer alacağından şüphe yok. Krize her zamankinden daha fazla direnen varlık yöneticileri, ABD Doları elde etmek için neredeyse tüm varlık fiyatlarını aşağıya doğru, hisse senetlerinden emtialara ve devlet dışı tahvillere kripto para birimlerine kadar aşağıya yollayan çaresiz bir yarıştalar.”

BitMEX, politika yapıcılar ve hükümetler tarafından alınan önlemlerin yeterli olmadığına inanıyor. Ayrıca, FED’in ve diğer küresel merkez bankalarının saldırgan teşvik edici ve uzlaşmacı para politikası, mali kriz için bir ön koşul yaratmış olabilir. Uzmanlar, düzenleyicilerin her kriz sırasında oranları düşürdüğünü vurguladılar.

Piyasalar, yüksek volatilite ve belirsizlik nedeniyle doğal bir gelişme olan büyük satışlarla tepki gösterdi . Ancak BitMEX,  krizin kripto para birimleri için yararlı olacağına inanıyor.

“Bitcoin fiyatının parlayabileceği yer, kazaya tepki sonrasında değişken enflasyonist. Görüşümüze göre, ekonomi ve finans piyasalarının gevşediği, önemli bir çapa olmadan, hatta enflasyon hedeflemesi bile olmasa da, Bitcoin’in kısa ömrü boyunca gördüğü en büyük fırsat olabilir.”

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu