BitMex Kurucusu, Ethereum (ETH) Fiyatı İçin Yıl Sonu Tahmininde Bulundu

BitMEX kripto borsasının kurucu ortağı Arthur Hayes, ETH’nin hisse kanıtı (PoS) modeline yaklaşan geçişi ile kurumsal çekiciliğini büyük ölçüde artırma potansiyeline sahip bir tahvile benzeyeceğini ve Ethereum’un (ETH) yıl sonuna kadar 10.000 doları geçeceğini söyledi.

Hayes, portföyünün en az dörtte birinin ETH’den oluştuğunu ve tokenin yaygın olarak beklenen değişimi öncesinde maruziyetini artırmayı planladığını söyledi. ETH son olarak bu yıl şimdiye kadarki en yüksek seviyesi olan 3.500 $ civarında işlem görüyordu.

Ethereum blok zinciri, bu yıl bir süre 2.0 ve 1.0 zincirlerini birleştirmeye ayarlandı ve ardından tokenin madencilik yerine stake etmeyi ödüllendiren bir PoS mekanizması benimsemesi bekleniyor. Hayes bir blog yazısında, ilk tahminlerin, böyle bir modelde ETH’nin yıllık getirisinin %11’e kadar – geleneksel borç piyasalarının sunduğu her şeyden çok daha yüksek olabileceğini gösterdiğini aktardı.

Potansiyel getirilerin büyük miktarda kurumsal sermaye çekmesini ve bu yıl ETH fiyatlarını yeni zirvelere fırlatmasını bekliyor.

Yıl sonunda, ETH’nin 10.000 doların üzerinde işlem göreceğine inanıyorum.

Arthur Hayes

Tokende bahis yapmak, her iki faaliyetin de neredeyse hiç risk oluşturmadığı, zamana bağlı bir borçlanma aracına para yerleştirmeye benzer şekilde işleyecektir. Kurumsal yatırımcılar için tahviller, uzun bir süre boyunca istikrarlı ve güvenli getirileri temsil eder.

Düşük borçlanma oranlarından bahseden Hayes, teorik olarak ucuz ABD doları kredilerini getiriler için ETH’ye yatırmak için kullanmanın teorik olarak mümkün olacağını ve yine de tampon %11’lik marjın çoğunu koruyacağını söyledi.

Küresel reel oranlar son derece negatif olduğundan, kendi para biriminde pozitif getirisi olan bir varlığa sahip olmak istiyorum – ve şu anda bu ETH.

Arthur Hayes

ETH’nin son rallisi PoS beklentisiyle körüklendi

Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi, PoS değişimi beklentisiyle şimdiden olumlu fiyat hareketi gördü. Token Mart ayına kadar yaklaşık %16 arttı ve en son bu yıl 3500$ civarında en yüksek seviyesinde işlem görüyordu.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Citibank'dan Dikkat Çekici Ethereum Merge Raporu

PoS modelinin, ETH’nin hesaplama ve enerji gereksinimlerini neredeyse ortadan kaldırması ve kriptonun yüksek çevresel maliyetini inceleyen düzenlemelerle daha da uyumlu hale getirmesi bekleniyor. Hareket aynı zamanda tokeni donanıma sahip olmayan meraklılar için daha erişilebilir hale getiriyor.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu