Ripple Avukatı SEC’in Kripto Borsalarına Dava Açacağını İddia Etti

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) , kripto ticaret platformları için yönergeler yayınladı. SEC, platformlardan kullanıcılar için tuttukları dijital varlıkları gerçeğe uygun değer üzerinden bilançolarına yansıtmalarını istedi. Ripple Vs SEC davasında XRP sahipleri için Avukat olan John Deaton, komisyonun şimdi borsalara karşı dava açacağını öngördü.

Kripto platformlarına yeni dava mı geliyor?

Danışmanlık belgesinde SEC, kripto varlıklarının korunmasıyla bağlantılı teknolojik, yasal ve düzenleyici riskleri vurguladı. Belge, 2018’de kripto ticaret platformlarından çalınan dijital varlıkların miktarını içeren bir Ekim 2020 raporuna atıfta bulunuyor. Ancak komisyon, bu risklerin yeni olmadığını ve personelin bazı kuruluşların mali tablolarını incelediğini söylüyor.

Bu arada, XRP avukatı Deaton, yaz sonuna kadar kripto borsalarına karşı bir veya daha fazla dava açılacağını hissettiğini söyledi.

Wall Street Journal’a göre, bu yönergeler Komisyon Başkanı Gary Gensler’in uyarısının bir yansıması. Gensler, daha önce, Coinbase’den bahsetti ve platformda kripto satın alan kullanıcıların sonunda şirkete teminatsız krediler verdiği konusunda uyardı.

Kılavuz, son saldırılar ve kripto hırsızlığının ortasında geldi. Son zamanlarda, Axie Infinity, Ağustos 2021’de Poly Network’ün en yüksek 611 milyon dolarlık hırsızlığını geride bırakan bir saldırıda 615 milyon dolardan fazla kaybetti. Yeni kurallara göre, yatırımcıların sahip olduğu tüm dijital varlıklar, platformlar tarafından bir varlık olarak sayılacak.

Değişiklikler büyük ölçüde şirketlerin bilançolarını etkileyecek. Wall Street Journal’a göre Coinbase, 2021’in sonunda 278 milyar dolarlık dijital varlığa sahipken bilançosunda sadece 21,3 milyar dolar varlık ve borç gösterdi.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Kripto Para Birimlerinin Kullanılması Ulusal Güvenlik Meselesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu