Bitcoin ve Kripto Piyasası Daha Fazla Kurumsal Yatırımcıyı Çekiyor

Goldman Sach tarafından düzenlenen bir anket, kripto piyasasına maruz kalan kurumsal yatırımcı sayısının belirgin şekilde arttığını ortaya koyuyor.

Arcane Research tarafından bildirildiği üzere, Goldman Sachs’ın anket yaptığı 172 kurumsal müşterinin %51’i kriptoya maruz kaldı. Bu, anketin en son gerçekleştirildiği sırada maruz kalan kurumların %40’ına göre bir artıştır.

Anket ayrıca, kurumların %60’ının önümüzdeki bir ila iki yıl içinde kripto varlıklarını artırmayı planladığını ortaya koydu.

Goldman Sachs’ın da bu artan ilgiye hizmet etmeye kararlı olduğu görülüyor. Küresel yatırım bankası, geçen yıldan beri kripto hizmetlerini destekliyor. Goldman Sachs geçtiğimiz günlerde bankacılık dünyasında türünün ilk örneği olan bir atılım duyurdu. Banka, kripto ticaret bankası Galaxy Digital ile ilk tezgah üstü (OTC) kripto işlemini gerçekleştirdi.

Benzer şekilde, Goldman Sachs’ın web sitesi şu anda kripto para birimlerini belirgin bir şekilde öne çıkarıyor ve açılış sayfasında kripto ve metaverse hakkında her şeyi öğrenmeye yönelik bağlantılar sunuyor. Banka ayrıca, yatırımcıların Bitcoin ve Ether vadeli işlemleri ve opsiyonları ile ticaret yapmasına olanak tanıyan oldukça başarılı bir kripto alım satım masasına sahiptir.

Diğer piyasa göstergeleri, Goldman Sachs’ın kurumsal yatırımcılar arasında artan kripto iştahı bulmasını önemli ölçüde destekliyor. Purpose Bitcoin ETF ve ayrıca ProShares Bitcoin Strategy ETF gibi kripto borsasında işlem gören fonlar, yönetim altındaki varlıklarda (AuM) tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmaya devam etti.

Büyük oyuncular kripto pazarında hala bir güç

Bitcoin, Ethereum ve Cardano dahil olmak üzere farklı blok zincirlerindeki son zincir içi aktivite, kurumsal oyuncuların kriptoda büyük bahisler yaptığı argümanlarını desteklemeye devam ediyor. Santiment verilerine göre Bitcoin, Mart ayı boyunca 1000 ila 10.000 BTC tutan cüzdan sayısında bir artış gördü.

Önemli bir oyuncu, 1,2 milyar doların üzerinde Bitcoin satın alan ve 10 milyar dolara kadar Bitcoin tutmayı planlayan LUNA Vakfı idi. Benzer şekilde MicroStrategy, Bitcoin satın almak için 200 milyon dolarlık bir kredi sağladığını da duyurdu.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin 30.000 Dolar'a Ulaşacak mı? İşte Analistlerin BTC Fiyat Tahminleri!

Artan benimseme, en son kripto piyasası dalgalanmasına katkıda bulundu. Küresel kripto piyasa değeri 2,07 trilyon dolara ulaştı.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu