BlackRock, Metaverse ETF’sini Açıkladı

Dünyanın en büyük borsa yatırım fonu (ETF) ihraççısı BlackRock, Metaverse ETF’nin piyasaya sürülmesiyle kripto alanında başka bir büyük bahis yapıyor.

BlackRock’un iShares Future Metaverse Tech ve Communications ETF’si, 29 Eylül Perşembe günkü dosyalamaya göre Metaverse’e maruz kalan şirketleri takip etmeye çalışacak. ETF ihraççısı, borsada işlem gören fonun (ETF) ücretlerini ve senedini henüz açıklamadı.

BlackRock Metaverse ETF fonu, sosyal medya, sanal platformlar, dijital varlıklar, oyun, artırılmış gerçeklik ve çok daha fazlasıyla bağlantılı ürün ve hizmetler sunan diğer firmaları içerebilir.

İlginç bir şekilde, fon lansmanı şu anda Metaverse alanında büyük bir yavaşlama olduğu bir zamanda geliyor. Bloomberg’e konuşan Strategas Securities ETF stratejisti Todd Sohn şunları söyledi:

“Faizin azaldığını diğer metaverse, blockchain fonlarından anlayabilirsiniz. Uzun vadeli fikri anlıyorum ama artık uzayda da bir ton rekabet var.”

BlackRock’un Kripto Pozlaması

BlackRock, geçen yıl boyunca kripto para birimlerine giderek daha fazla maruz kalıyor. Bu haftanın başlarında BlackRock, Avrupa’da kripto ETF’sinin lansmanını duyurdu. Bu lansman, kıtadaki düzenleyici endişelere rağmen geliyor.

iShares Blockchain Teknolojisi UCITS ETF, BlackRock’un bu yılın başlarında Nisan 2022’de başlattığı blok zinciri ETF’sinin yalnızca bir uzantısıdır. Ancak, BlackRock’tan gelen blok zinciri ETF’si, yatırımcılardan çok hafif yanıt aldı. Fona net girişler şu anda 6 milyon dolar.

Öte yandan BlackRock, kripto alanında da önemli ortaklıklar yapıyor. Geçen ay Ağustos ayının başlarında BlackRock, kurumsal müşterilerine kripto maruziyeti sağlamak için kripto borsası Coinbase ile el ele verdi.

BlackRock kriptoya geçiş yapıyor olsa da kripto ekosistemine olan ilgi azalıyor. Görünüşe göre BlackRock şu anda, ne zaman olursa olsun, kripto boğa koşusunun bir sonraki liderliğine hazırlanıyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Güney Kore Metaverse Planlarını Büyütüyor; Yapay Zeka ve NFT Uzmanları Aranıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu