Cream Finance (CREAM) Nedir? Cream Finance (CREAM) Geleceği ve Yorum 2022

Cream Finance (CREAM) Nedir?

Cream Finance (CREAM) Compound’a dayalı, blok zincirinden bağımsız, merkezi olmayan, eşler arası bir borç verme platformudur. Cream, yetersiz hizmet alan varlıklar için algoritmik bir para piyasası sağlayarak, yetersiz hizmet alan varlıklar arasında bir likidite köprüsü sağlar.

Kullanıcılar, herhangi bir teminatlı varlık elde edebilir ve teslim edilen varlıkları, diğer teminatlı varlıklara karşı borç almak için teminat olarak kullanabilir. Cream Finance (CREAM), Ethereum ağında ortaya çıktı ve yakında Binance’in Akıllı Zincirinde mevcut olacak.

CREAM, sabit paralar (USDT, USDC, BUSD, yCRV, yyCRV, vb.), yönetim token’ları (COMP, BAL, YFI, LEND, CRV, CREAM) gibi DeFi ekosistemiyle ilgili ve önemli konulara odaklanır. Cream Finance (CREAM) token’ları, C.R.E.A.M. Onay token’ı görevi görür.

CREAM Finance (CREAM / Crypto Rules Everything Çevrem) projesi, geleneksel muadillerinden daha erişilebilir bir finansal sistem yaratma vizyonuyla başladı. Bu nedenle CREAM, kullanıcılara çeşitli hizmetleri etkin bir şekilde sağlamak için diğer Ethereum platformlarına bağlanabilen bir ekosistem oluşturmuştur.

CREAM’in sektördeki popülaritesi ve kuruluşuna, potansiyel yüksek getirileri nedeniyle şu anda merkezi olmayan finansın (DeFi) en çok konuşulan parçası olan likidite madenciliği eğilimi de yardımcı oldu. CREAM Finance’in kurucusu Jeffrey Huang, kripto para piyasasının dünya çapında açık ve kapsayıcı bir finansal sistem yaratma potansiyeline inanıyor.

Huang’ın ekibi, akıllı sözleşmeleri kullanarak bugün birçok kullanıcının ihtiyaç duyduğu geniş bir ürün ve hizmet yelpazesini birbirine bağlayan bir DeFi ekosistemi yarattı.

1 Eylül 2020 itibarıyla CREAM, yalnızca BSC ve diğer benzer zincirlerde bulunan performans ve uygun maliyetli hizmetten yararlanmak için Binance Akıllı Zincire (BSC) geçiş yaptı. Ek olarak, Binance Chain’e bir bağlantı, onlara büyük kripto para birimlerine daha iyi likidite erişimi sağlayabilir.

Henüz CREAM akıllı sözleşme denetimi raporu yok. Ancak yakın tarihli bir açıklamaya göre, platformda gerekli iyileştirmeler üzerinde çalışması için yakın zamanda bir güvenlik danışmanı tuttular.

CREAM token’i, yani CREAM platformunun orijinal kaynağı, Uniswap ve Balancer’da mevcuttur. 20 Ekim 2020 itibariyle, CREAM tokenlerinin piyasa değeri 4.6 milyon doların üzerindedir ve dolaşımda 149.928 CREAM bulunmaktadır.

CREAM, Ağustos 2020’de piyasaya sürüldü. Yearn Finance’in (YFI) vahşi büyümesini gerçekten kopyalayamasa da, piyasada yalnızca birkaç hafta kaldıktan sonra çok fazla ilgi gördüğü için hala önemli bir DeFi protokolü olarak kabul ediliyor.

Likidite madenciliğine veya verim çiftçiliğine katılan kripto para kullanıcılarının sayısı artmaya devam ederken, CREAM ekibi kendi likidite madenciliği programını da başlattı. Ekip, ödül sistemleri ve havuzlarındaki değişiklikler veya güncellemeler hakkında en önemli istatistikleri yayınlayacaktır. Kullanıcılara hangi işlemleri yapacaklarına karar vermeleri için ihtiyaç duydukları bilgileri verir.

Cream Swap, 8 Eylül 2020’de piyasaya sürülen otomatik bir piyasa yapıcıdır (AMM). Kullanıcıların marj pozisyonlarını çıkmadan değiştirmelerine olanak tanır. Bu, çiftçilerin kripto para birimlerini dönüştürmek için Uniswap gibi token değişim platformlarını kullanmaları gereken mevcut mahsul çiftçiliği modeline göre bir gelişmedir.

Kullanıcılar, CREAM aracılığıyla token alabilir ve ödünç alabilir. Bunu app.cream.finance adresine giderek yapabilirsiniz. Panel, sağlanan ve ödünç alınan kimlikleri gösterir. Ödüller sayfası, kullanıcılar tarafından şimdiye kadar kazanılan CREAM ödüllerini ve bunların nasıl kazanılacağına ilişkin bilgileri gösterir.

Cream Finance, Compound Finance’e dayalı, blok zincirinden bağımsız, merkezi olmayan bir eşler arası borç verme platformudur. Cream Finance (CREAM), yetersiz hizmet alan varlıklar için algoritmik bir para piyasası sağlayarak, yetersiz hizmet alan varlıklar arasında bir likidite köprüsü oluşturur.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   My Neighbor Alice (ALICE) Nedir? My Neighbor Alice (ALICE) Geleceği ve Yorum 2022

Kullanıcılar herhangi bir teminatlı varlık edinebilir ve bu varlığı diğer teminatlı varlıklara karşı borç almak için teminat olarak kullanabilir. Cream ilk olarak Ethereum blok zincirinde piyasaya sürüldü ve 11 Eylül’de Binance Akıllı Zincirinde yayınlandı. Ek olarak, Cream Finance (CREAM), Ethereum blok zinciri üzerine kurulduğundan, Ethereum Sanal Makinelerinde (EVM’ler) kullanılabilen akıllı sözleşmeleri kullanabilir.

Böyle bir konfigürasyon, CREAM projesinin diğer DeFi projelerinden daha iyi inşa edilmesini de sağlar. EVM’ler ayrıca topluluk kullanıcılarının çevrimiçi olarak kendi merkezi olmayan uygulamalarını (Dapps) geliştirmelerine yardımcı olabilir.

Ayrıca, Cream Finance kurucusu Jeffrey Huang, kripto para birimlerinin açık ve kapsayıcı bir finansal sistem oluşturma yeteneğine inanıyor. Huang’ın ekibi, akıllı sözleşmeleri kullanarak, bugün birçok kullanıcının ihtiyaç duyduğu çok çeşitli ürün ve hizmetleri birbirine bağlayan bir DeFi ekosistemi oluşturmayı hedefliyor.

Cream Finance (CREAM) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Jeffrey Huang
  • Yayınlanma Yılı: 2017
  • Blok Zinciri: Ethereum
  • Toplam Arzı: 2,924,547
  • Dolaşımdaki Arzı: 616,378
  • Piyasa Değeri: ₺ 164,721,321
  • En Düşük Fiyat: ₺ 249.91
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 2,954.52
  • Proje Amacı: Cream Finance, genel amaçlı DeFi protokolü Compound Finance’in (COMP) bir çatalıdır. Cream Finance, öncelikle eşler arası bir kripto para birimi değişimi ve borç verme platformu olarak çalışır. Bu tür bir platform likit madenciliği üzerinde çalışır. Cream Finance’in orijinal token’i Cream Coin’dir.

Cream Finance (CREAM) Geleceği

Cream Finance, DeFi sektöründe nispeten yeni bir proje olduğu için platformların sürekli yeni token kaydettiği ve birbiri ardına gelişmelerin geldiğine dair yorumlar var. Ek olarak, Cream Finance, likit madencilik havuz ücretlerini sürekli güncellemekte ve likit madencilik dağıtımında açıktır.

Ayrıca Cream Finance Coin’in fiyat tablosu da istikrarsız görünüyor. Bu, yatırımcıların Cream Finance token’ına ilgi gösterdiğinin bir işareti olarak alınabilir.

Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu unutmamalı, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Cream Finance (CREAM) Yorum

Cream coin incelemeleri ve analizleri için birkaç farklı web sitesinden bilgi alabilirsiniz. Cream coin, DeFi sektöründe yeni bir proje olduğu için platformların sürekli olarak yeni tokenler koyduğuna ve birbiri ardına gelişmelerin geldiğine dair yorumlar geliyor.

Artı tarafta, Cream coin likit madencilik havuzlarındaki ödüllerini sürekli yeniliyor ve likit madencilik dağıtımlarına açık. Bunların dışında Cream Finance (CREAM) ​​token’ların fiyat tablosu kararsız çalışmaktadır. Bu, yatırımcıların Cream coine ilgi gösterdiğinin bir işaretidir.

Cream Finance (CREAM) Nereden ve Nasıl Alınır?

Cream Finance (CREAM)’ı güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu