BlackRock Yeniden Bitcoin ETF Başvurusu Yaptı, Coinbase ($COIN) Hisse Fiyatı Arttı

Bitcoin ETF başvurusu ile BlackRock’ın yeni dosyası, Coinbase ($COIN) fiyatını önemli ölçüde artırdı. Pazartesi günü yapılan en son başvuruda, BlackRock bitcoin ETF’nin listeleneceği Nasdaq, gözetim paylaşımı düzenlemesi için ortağı olarak Coinbase Global Inc.’i belirledi. Bazı piyasa katılımcıları, bu ortaklığın, BlackRock Bitcoin ETF için SEC’in onayını almak için kritik bir faktör olabileceğini öne sürdü.

COIN hisse senedi fiyatı, bu hareketin ardından %12 arttı ve bugünün kripto para piyasaları da yükseliş eğilimlerini korudu. SEC, Nasdaq ve Chicago Board Options Exchange (Cboe) tarafından adlarına yapılan başvuruların “yetersiz” olduğunu açıkladıktan sonra, BlackRock da dahil olmak üzere birçok fon yöneticisi ETF başvurularını yeniden göndermek zorunda kaldı.

BlackRock, Coinbase’le Ortaklık Kuruyor

Amerika’nın ilk Bitcoin Borsa Yatırım Fonu (ETF) onayını almak için yapılan sürekli çabalar, kurumsal yatırımcılardan artan ilgiyi gözler önüne seriyor. Ek olarak, ilgi duyan perakende yatırımcılar her zaman Coinbase ve Bitcoin Depot gibi çeşitli platformlarda gerçek Bitcoin birimleri satın alabilirler.

Nasdaq ile Coinbase arasında geçen ay varılan bir anlaşmanın ayrıntıları, başvuruda açığa çıktı. Anlaşmanın hedeflediği yararlar, spot BTC ticaret verilerine erişim ve “borsanın piyasa gözetim programını tamamlama” olarak belirtildi.

Eğer BlackRock Bitcoin ETF onaylanırsa, Nasdaq’ın “Coinbase’ten siparişler ve işlemler için piyasa verileri almayı beklediği” belirtildi ve bu verileri işlemleri izlemek için kullanacak. Yeniden başvuru, BlackRock’ın desteklediği Bitcoin ETF’nin SEC onayı almasının olasılığını ciddi ölçüde artırdı. Uzmanlar, hükümetin ve büyük kuruluşların kripto paraların likiditesine erişim için Coinbase’i kullandığı göz önüne alındığında, SEC’in Coinbase’in yasa dışı bir iş yürüttüğünü iddia etmemesi gerektiğini belirtiyor.

Coinbase Hisse Senedi Fiyatı Artış Gösteriyor

Kripto para piyasaları 2023’te stabil hale gelirken, Coinbase’in şirket hissesi güçlü bir yükseliş yaşadı. Yılın başından bu yana COIN, aynı dönemde yaklaşık %52 artış gösteren kripto para piyasalarına karşı, %140’tan fazla değer kazandı. Bu yazının yazıldığı sırada, kripto para piyasasının toplam kapitalizasyonu, gün içinde %1 artarak 1.21 trilyon dolara ulaştı.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Cathie Wood'un Ark Bitcoin ETF Başvurusu Düzenlendi: Blackrock Başvurusuyla Rekabet mi Ediyor?

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu