Küçük Yatırımcılar Bitcoin Biriktiriyor; Yeni Bir Ralli mi Yaklaşıyor?

En büyük kripto para birimi, Bitcoin (BTC), Temmuz ayında 30 bin dolarlık önemli fiyat seviyesini yeniden elde ederek etkileyici bir toparlanma gösterdi. On-chain veriler, bu Bitcoin fiyatındaki artışın sadece büyük balina yatırımcıların birikiminden kaynaklanmadığını, aynı zamanda BTC’nin küçük yatırımcıları olarak adlandırılan ‘karideslerin’ de bu harekete eşit şekilde katkıda bulunduğunu öne sürüyor.

Glassnode verilerine göre, Bitcoin’e sahip olan ve her biri 1 BTC’den daha az miktarı elinde bulunduran ‘Karides’ grubu, agresif bir biçimde ilerleyerek 33.4K Bitcoin’lik büyük bir birikim gerçekleştirdi. Bu, karidesler tarafından yapılan en büyük hareketlerden biri oldu ve Karides grubunun elindeki toplam Bitcoin miktarını 1.33 milyon seviyesine çıkardı.

On-chain veriler, Bitcoin ve genel kripto para piyasası için pozitif bir tablo çiziyor. Bitcoin’in dolaşımdaki arzı için (15.079 milyon) geçerli kar oranı %79’un üzerinde. Bitcoin’in 30 bin dolarlık seviyeye tırmanışı, birçok yatırımcının uzun bir süre sonra kârlı duruma geçmesine yardımcı oldu. Ancak, kârda olan arz göstergesi, yatırımcıların piyasadaki durumunu belirlemekte kritik bir rol oynar.

Glassnode, Bitcoin’in gerçekleşmiş sermaye değerinin sürekli olarak net sermaye girişlerine ulaştığını ve 396 milyar dolarlık zirveye çıktığını bildirdi. Bu, varlık sınıfının değerlemesini artırmak için önemli bir miktarın harcandığını gösteriyor. Öte yandan, on-chain izleyici, genişleme miktarını boğa piyasası ilişkisi dışında tuttu.

Bitcoin fiyatı son 30 günde %15 artış gösterdi. Yılın başından bu yana (YTD) BTC fiyatı %84 üzerinde bir artış kaydetti. Bitcoin, yazım zamanında ortalama 31,290 dolarlık bir fiyatta işlem görüyor. 24 saatlik işlem hacmi %56 artarak 14 milyar dolara çıktı.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin 50.000 Dolar İçin Mücadele Ederken, Bloomberg Analisti Fiyat Tahmininde Bulundu

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu