Block Earner’dan Üst Düzey Atama: Türkiye Operasyonlarını Emrah Karadere Yönetecek

Türkiye’de ilk kez; ABD Doları tabanlı USDC, altın rezervi tabanlı Paxos Gold ve diğer kripto varlıklarına yatırım yapma ve aynı zamanda bir birikim hesabı gibi bu varlıklar üzerinden sabit getiri elde etme fırsatı sunan yeni nesil Fintech platformu Block Earner, deneyimli isim Emrah Karadere’yi Türkiye Operasyon Müdürü olarak ekibine dahil etti. Yaklaşık 17 yıl Turkcell’de IT, Telekomünikasyon ve Fintech alanlarında görev yapan Karadere, Block Earner’da finansın dönüşümüne katkı sağlamayı hedefliyor.

Avustralya merkezli, yeni nesil Fintech girişimi Block Earner, Türkiye ekibine alanında deneyimli ve yetenekli uzmanları ekleyerek büyümesine hız kesmeden devam ediyor. Yaklaşık 17 yıllık IT, telekomünikasyon ve Fintech geçmişi bulunan; ödeme sistemleri, finansman ve sigorta çözümleri alanlarında deneyimli Emrah Karadere, Block Earner ekibine Türkiye operasyon Müdürü (Head of Operations, Turkey) olarak katıldı.

Finansal dönüşümü yönetecek

Finansal enstrümanların dijitalleşmesi, merkeziyetsiz hale gelip blockchain teknolojisiyle tüm kullanıcıların erişimine sunulabilmesi vizyonuyla göreve başlayan Karadere, Türk Lirasının dijital dolar, dijital altın ve kripto bazlı al/sat harici getiri araçlarıyla değerlendirilebilmesi ve birçok yenilikçi ürünün Türk kullanıcılarla buluşturulması için Block Earner Türkiye operasyonlarına liderlik edecek.

Yeditepe Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünden 2006 yılında mezun olan Emrah Karadere, yüksek lisansını Boğaziçi Üniversitesi’nde Mühendislik ve Teknoloji Yönetimi bölümünde tamamladı. 2005 yılında Turkcell’de çalışmaya başlayan Karadere, çok uluslu ve entegrasyonu yoğun projelerde, teknolojik altyapı dönüşümü ve dijitalleşme projelerinde aktif rol alarak çözüm mimarlığı ve yönetim tecrübesi kazandı. Son 6 yılda Turkcell’in farklı alanlarda yönetim rollerinde görev alan Karadere, Fintech alanında faaliyet gösteren grup şirketlerinin kurucu ekiplerinde yer aldı. Altyapı geliştiren ekiplerin kurulması, yönetimi ve düzenleyici ihtiyaçlarının planlanmasına liderlik etti. Son olarak Finansman ve Sigorta Çözümleri portföyünde grup müdürü olarak görev yaptı.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   1xBit ile Dünyayı Keşfedin ve Ödüller Kazanın

Block Earner Hakkında

Block Earner kurucu ortakları Çağlayan Karaboğa ve Jordan Momtazi ilk kez 2015’te Avustralya’da Vodafone/Paypal anlaşmasının tarafları olarak çalıştıkları esnada tanıştılar. 2017’de, Karaboğa ve Momtazi, dünyanın en büyük merkeziyetsiz finans (DeFi) platformlarından biri ve Avustralya’nın ilk kripto unicornu olan Synthetix’in kurucu ekip üyeleri olarak yer aldı.

Block Earner’ın yatırımcıları arasında Synthetix’in kurucusu Kain Warwick, AAVE’nin kurucusu Stani Kulechov ve Avalanche’ın kurucusu Emin Gün Sirer de yer almaktadır.

Block Earner, kullanıcılarına blockchain finansın avantajlarına erişmeleri için kullanıcı dostu bir arayüz sağlama misyonunda olan, Avustralya merkezli ve blockchain tabanlı yeni nesil bir fintech’tir. Avustralya’da lisanslı, regüle ve denetlenen bir kuruluştur. 


Feragat: Yukarıdaki makale Btcmagazin.com yazarları tarafından yazılmamış bir reklam makalesidir. Btcmagazin.com bu makalede yer verilmiş ürün ve hizmetlerin kullanılmasından doğabilecek zararlar için sorumlu tutulamaz. Lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu