Bloomberg Analisti Mike McGlone’a Göre Bitcoin, Sıkılaştırma Politikaları Karşısında Güçlü Kalabilir

Bloomberg Intelligence’ın önde gelen emtia stratejisti Mike McGlone, Bitcoin’in yükselen faiz oranlarıyla başa çıkma potansiyeli nedeniyle benzersiz bir avantaja sahip olabileceğini dile getirdi.

Son bir analizde, McGlone, Bitcoin’in kesintisiz ticaret kapasitesini ve geçmişteki başarısını vurgulayarak, Federal Reserve’in para politikalarında sıkılaştırma yolunda olduğu bu dönemde, Bitcoin’in yatırım portföyleri için oldukça cazip bir seçenek olabileceğini belirtti. Bu değerlendirmeler, finansal uzmanların Fed’in gelecekteki adımlarını yakından takip ettiği bir zamanda yapıldı.

McGlone, Bitcoin’in 20 haftalık hareketli ortalamasına odaklanarak, bu eğilimin sadece Bitcoin’i değil, hisse senetleri de dahil olmak üzere riskli varlıkları da etkileyebileceğini ifade etti. Bitcoin‘in performansının, ilerleyen dönemlerde likidite koşullarına ve genel piyasalardaki spekülatif eğilimlere nasıl bir yön verebileceğini belirtti.

Stratejiste göre, bir yıllık federal fon vadeli oranı %5’in üzerinde seyrediyor. Bu da Federal Reserve’in likidite sağlama olasılığının düşük olduğunu gösteriyor. Bitcoin’in 2022’nin başlarında benzer bir hareket sergilediğini ve şu anki sıkılaştırma trendiyle vadeli işlem fiyatlamalarının örtüştüğünü belirtti. Yine de, federal fon oranının hızla %5,25’e çıkmasının, Bitcoin de dahil olmak üzere riskli varlıklar için birtakım zorluklara neden olabileceğini de ekledi. Faiz oranları arttıkça, Federal Reserve, faiz oranlarının en azından 2024’ün ortasına kadar indirilmeyeceğini belirterek “uzun süre daha yüksek” yaklaşımını benimsedi.

Fortune’un raporlarına göre, uzmanların çoğu, merkez bankasının yaklaşan toplantısında federal fon faizini şu anki %5,25-%5,50 seviyelerinde tutacağını düşünüyor. Ancak bazıları, yıl sonuna kadar bir faiz artışı daha bekliyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Anthony Scaramucci, Bitcoin'in Enflasyon Karşısındaki Durumunu Değerlendirdi

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu