Booking Ceo'su Kripto Para Birimlerine Yeşil Işık Yaktı - BTC MAGAZİN

Booking Ceo’su Kripto Para Birimlerine Yeşil Işık Yaktı

Çevrimiçi seyahat devi Booking’in CEO’su, Blockchain bazlı para birimlerinin artmaya ve daha fazla popülerlik kazanmaya devam edeceğine inanıyor.

Booking’e yeni atanan CEO Glenn Fogel, 20 Ağustos’ta New York merkezli seyahat yayını Skift ile yaptığı röportajda kripto para birimleri konusundaki desteğini açıkladı. 20 Ağustos’taki röportajda Fogel, seyahat endüstrisindeki başlıca konuların yanı sıra Blockchain ve kriptoyu da tartıştı.

Yeni bir küresel kripto para birimi için potansiyel olan, seyahat sitelerinin ödeme sistemlerinin geleceği hakkında soru sorulduğunda, Booking’in CEO’su sistemin sorunsuz olması gerektiğini ve veri güvenliğine öncelik verilmesi gerektiğini vurguladı. Gelecekte paranın nadir kullanılacağını öngören Fogel, korunan ve güvenli olan yeni bir küresel para birimi potansiyeli gördüğünü belirtti.

Bu tür bir para biriminin, kabul gören kredi kartı ödeme sistemi nedeniyle özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde popüler olacağını vurguladı.

“Bitcoin tanınmaya başladığında, çoğu kişi meşruiyetini sorguladı ve jüri hala Bitcoin’in geleceği ile ilgili olsa da, blok zinciri tabanlı para birimlerinin yüzeye çıkacağına ve özellikle dünya genelinde daha yaygın olarak kabul edilebileceğine inanıyorum. ”

Glenn Fogel

Fogel, seyahat devinin Haziran ayının ortalarında, Facebook’un kripto para birimi olan Libra’nın ve ödeme devi Visa ve Mastercard’ın kurucu üyesi olduğunu açıkladıktan sonra, yeni Booking CEO’su olarak atandı .

Eski Booking CEO’su Gillian Tans’de daha önce Blockchain teknolojisini desteklemişti. Nisan 2018’de, Tans Blockchain’in Booking’in mülklere ve ilgi çekici yerlere bağlanmasını kolaylaştıracağını ve nihayetinde müşterilere faydalar sağlayacağını iddia etti.

Bu yılın başlarında, İngiltere’nin en büyük seyahat yönetim şirketi Corporate Traveler, ödemeler için Bitcoin’i ( BTC ) kabul edeceğini açıkladı .

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu