Vitalik Buterin: Ethereum Blockchain Neredeyse Dolu ! - BTC MAGAZİN

Vitalik Buterin: Ethereum Blockchain Neredeyse Dolu !

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Ethereum Blockchain’in neredeyse dolu olduğunu söyledi. 19 Ağustos’ta yayınlanan The Star ile yaptığı röportajda , Ethereum ekosistemiyle ilgilenen büyük organizasyonların karşılaştığı engelin, blokajın ölçeklenebilirliğinin meselesi olduğunu söyledi.

“Ölçeklenebilirlik büyük bir tıkanıklık çünkü Ethereum Blockchain neredeyse dolu. Eğer daha büyük bir kuruluş katılırsa, sadece daha dolu olmayacak aynı zamanda işlem alanı için herkesle rekabet edeceğiz. Zaten pahalı ve bu yüzden bile beş kat daha pahalı olacak. ”

Vitalik Buterin

Durumun nasıl iyileştirileceğine gelince, Buterin, ağların ortalama olarak bir bilgisayarın blok zincirindeki işlemlerin sadece küçük bir kısmını doğruladığı bir modele her bir işlemi doğrulamak için ihtiyacı olduğu fikrinden uzaklaşması gerektiğini söyledi.

Vitalik, bunun sağlayacağı gelişmiş ölçeklenebilirliğin 100’ün üzerinde bir faktörle maliyetleri düşüreceğini iddia etti. Güvenlik bir dereceye kadar böyle bir hareketle feda edilirken, uzlaşma onun sözleriyle “oldukça mütevazı” olurdu.

Ölçeklenebilirlik gelişmelerinin ve diğer teknik gelişmelerin ötesinde, Buterin, Blockchain teknolojisinin insanların gerçekten kullanacağı bir şeye dönüştürülmesi konusunda mücadelenin devam ettiğini belirtti.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu