Brad Garlinghouse: Ripple’ın SEC ile Davası 200 Milyon Dolara Mal Olabilir

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Şirket’in Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile açılan davada kendisini savunmak için yaklaşık 200 milyon dolar harcaması gerekeceğini açıkladı.

Garlinghouse, Dubai Fintech Summit’teki bir söyleşide, ABD’nin diğer ülkelere kıyasla kripto para düzenlemeleri konusunda geride kaldığını belirtti. Ayrıca, Amerika Birleşik Devletleri hükümetinin siyaseti politikanın üstüne koyduğunu iddia etti.

Bununla birlikte, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Avrupa Birliği’nin (AB) kripto para birimi düzenleyici çerçevelerinde kaydettiği ilerlemeleri övdü. Avrupa’daki Kripto Varlıklar Piyasaları (MiCA) mevzuatı, şu anda en sofistike ve kapsamlı kripto piyasası kuralları seti gibi görünüyor. Şu anda, yasa henüz kripto işletmeleri için yürürlüğe girmemiş olup, ne zaman yürürlüğe gireceği de henüz kesin değil.

Garlinghouse, kripto girişimcilerinin ABD’de başlamamalarını söyledi. Bu, kendi düşüncesi, ancak birçok diğer ABD’li firma ve şirketin aynı tutumu paylaşacağına inanıyor.

Daha önce de kripto para düzenlemelerinin gerekliliği konusunda konuşan Garlinghouse, WEF Davos’ta bu yılın başlarında kripto para birimleri konusunda doğru dengeyi bulmanın önemini vurgulamıştı. Yine de, birçok kripto işiyle uğraşan kişinin, düzenlemelerle uyumlu olmak isteyen iyi niyetli insanlar olduğunu ancak kuralların henüz net olmadığını belirtti.

Ripple’ın SEC ile olan dava süreci halen devam ediyor ve son kararın önümüzdeki üç ila altı ay içinde verilmesi bekleniyor. Birkaç yeni bilginin ortaya çıkmasıyla birlikte, sonucun Ripple lehine olacağı tahmin ediliyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ripple ve SEC Arasındaki Dava Uzlaşması, Hinman Belgelerinin Gecikmesiyle mi Gerçekleşecek?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu