BTC Fiyatı 26.000 Doların Altına Gerilerken, Bitcoin Piyasasında Korku Hakim

Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi, “nötr” durumundan “korku” bölgesine geçti. Bu hareket, Bitcoin’in yakın zamanda 28.000 dolarlık seviyeyi koruyamayıp 26.000 doların altına gerilemesiyle gerçekleşti.

Güncel değere göre endeks 40 puanı gösteriyor. Bitcoin’in “korku” bölgesine girmesi, yatırımcılar için potansiyel bir satın alma fırsatı olarak değerlendirilebilir ve fiyatın ilerleyen dönemlerde toparlanabileceğini işaret edebilir. Eğer endeks “açgözlülük” bölgesinde olursa, bu, Bitcoin’in bir düzeltme dalgasının yaklaştığına dair bir sinyal olabilir.

Grayscale’in SEC’e karşı mahkeme zaferi, Bitcoin’in fiyatının 27.000 dolarlık seviyelere dönmesini destekledi. Bu mahkeme kararı, SEC’in Grayscale’in Bitcoin Trust’ını spot BTC ETF’ye çevirme talebini reddetmesi üzerine gerçekleşti.

Ancak Grayscale’in mahkeme başarısı, otomatik olarak BTC Trust’ın bir ETF’ye dönüşeceği anlamına gelmiyor. Yine de, bu yasal zafer, hem Bitcoin’in fiyatını hem de genel kripto para piyasasını olumlu etkiledi.

Grayscale’in mahkeme zaferinin ardından, Bitcoin fiyatı neredeyse %8’lik bir artışla 28.000 dolara kadar yükseldi. Ancak sonrasında bir hafta içerisinde %2,48’lik bir değer kaybı yaşayarak 27.000 dolara geriledi. Son 24 saat içerisinde Bitcoin, %5,37 oranında daha değer kaybederek 26.000 dolar seviyelerine geriledi ve şu an 25.500 dolar civarında işlem görüyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin Yatırımcıları Arasında Yükseliş Beklentileri Artıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu