Bu Altcoin Son 7 Günde Milyonlarca Kullanıcıya Ulaştı!

FTMScan’ın açıkladığı verilere göre, Fantom ağında son birkaç gün içinde 3,6 milyondan fazla yeni adres oluşturuldu. Ağı yöneten 87 doğrulayıcı ile Fantom, Çarşamba itibariyle saniyede sekiz işlem (tps) gerçekleştirdi.

Fantom’un Yükselişinin Arkasındaki Neden

Fantom’daki DeFi projeleri, son aylarda en iyi performans gösterenler olarak ortaya çıktı ve benzersiz günlük adreslerdeki patlamanın başlıca nedeni oldu. SpookySwap ve Geist Finance, toplam 185 milyon dolarlık TVL’ye sahip en iyi iki Fantom projesidir. DefiLlama’ya göre, Fantom’da kilitli toplam değer yaklaşık 500 milyon dolar ve şu anda DeFi projelerinin ilk 100 listesinde yer alıyor.

Fantom’un Fiyat Neden Artıyor?

Diğer yandan, projenin temel DeFi mimarı Andre Cronje’nin geri döneceğine dair söylentiler, Fantom’un fiyatını %25 oranında artırdı.

Fantom, Andre yokken piyasa değerinden 3,62 milyar dolar kaybetti, ancak çekirdek mimarı olmasa bile, tokenomiklerine sadık kaldı. Son aylarda olduğu gibi, arzının bir kısmı yakıldı, bahis ödülleri arttı ve Gitcoin’den bağışlar katkıda bulunanlara dağıtıldı.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Valkyrie CIO'dan Dikkat Çekici Öngörü: XRP Spot ETF, Ethereum ETF'den Önce Onay Alabilir!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu