Büyük Miktarda Bitcoin ve Ethereum Borsalardan Taşındı

En son yayınlanan Glassnode verilerine göre, kripto para birimi traderları, Ethereum‘dan çekilen 1,1 milyar doların yanı sıra 1,6 milyar dolarlık BTC‘yi borsalardan uzaklaştırdı.

Kripto para borsalarından büyük çıkışlar genellikle piyasa için olumlu bir şey olarak kabul edilir, çünkü çıkışları azalan satış baskısı takip etmelidir. Büyük Bitcoin çıkışlarına rağmen, ilk kripto para biriminin net akışı -360 milyon dolarda kalırken, Ethereum için net akış pozitif kalıyor.

Listedeki üçüncü en büyük varlık olan Tether, son 24 saat içinde çıkışlar gösterdi ve bu, BTC’de 12 günlük aşağı yönlü hareketten sonra azalan satış baskısının göstergesi olabilir.

Düşüş trendinin ortasında Bitcoin, değerinin yaklaşık %12’sini kaybetti ve 47.000$’lık yerel zirveden geri çekildikten sonra daha da aşağılara daldı.

Balinalar satışı durdurdu mu?

Glassnode verilerine göre, uzun vadeli sahipleri ve balinalar, merkezi borsalardan artan çıkışlara rağmen aktif olarak varlıklarını satıyorlar. Uzun vadeli satış ve satın alma oranı hala negatif, bu da devam eden kapitülasyona işaret ediyor.

Ne yazık ki, diğer zincir üstü ölçümler de Bitcoin talebi nispeten düşük kaldığından ve traderlar aktif olarak piyasaya girmediğinden düşüş eğilimi gösteriyor. Korku ve Açgözlülük endeksi gibi sosyal duyarlılık göstergeleri de piyasanın bir kez daha olumlu olmaktan çok uzak olduğunu gösteriyor.

Büyük Miktarda Bitcoin ve Ethereum Borsalardan Taşındı 2
Korku ve Açgözlülük Endeksi Korkuya İşaret Ediyor
Kaynak: alternative.me

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   ABD'de Kripto Varlıkların Geleceği: Ripple (XRP) Avukatına Göre 2025'e Dek Hukuki Mücadeleler Devam Edecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu