Cardano Kurucusu ABD Kongresinde Kripto ve Blockchain’i Konuşmaya Davet Edildi

Input Output Global ve Cardano ağının kurucusu Charles Hoskinson, kendisine, ABD Temsilciler Meclisi Tarım Komitesi önünde blockchain ve kripto para birimleri hakkında konuşması için resmi bir davetiyenin geldiğini duyurdu.

ABD Tarım Komitesi, çiftçilikle ilgili olarak 1820’de kuruldu ve bu günlerde, diğer görevlerinin yanı sıra, çoğu tarihsel olarak tarım alanından geldiğinden, büyük miktarlarda yetiştirilen ve daha sonra satılan metaları denetliyor.

1974 yılında, emtia vadeli işlem ticaretine düzenleme sağlamak için ABD’de (Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu) CFTC kuruldu. Yeni oluşturulan CFTC, Tarım Bakanlığı Ticaret Borsası Kurumu’nun varlığını gereksiz kıldı.

Bu nedenle, şimdi, Tarım Komitesi CFTC’ye vadeli emtia ticareti alanını düzenleme yetkisi verdi.

Bitcoin ve Ethereum, son yıllarda emtia olarak tanımlandı ve senatörler Kirsten Gillibrand ve Cynthia Lummis’in yakın zamanda önerilen yasa tasarısında öyle kalmaları önerildi. Bununla birlikte, ADA ve SOL gibi diğer dijital para birimleri, menkul kıymetler veya “yardımcı varlıklar” olarak değerlendirilebilir.

Cardano’dan Charles Hoskinson ile önümüzdeki hafta 23 Haziran’da gerçekleşecek olan etkinlik, ilgilenen herkesin izlemesi için YouTube’da canlı yayınlanacak.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Kripto Para Borsası Bittrex Kredi Kartı Desteği Sunuyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu