Maple (MPL) Nedir? Maple (MPL) Geleceği ve Yorum 2022

Maple (MPL) Nedir?

Maple, Ethereum’a dayalı merkezi olmayan bir ticari borç verme pazarıdır. Platform, borçlulara sorunsuz bir zincir üstü finansal hizmet sağlar. Likidite sağlayıcıları ise MPL ile çeşitlendirilmiş yüksek profilli kripto kurumlarına borç vererek tutarlı getiriler sağlıyor. MPL token’ları, platformda yönetim ve stake için kullanılır.

Platformunun kullanıcıları, likidite havuzlarına sermaye yatırarak Maple’daki sabit gelir fırsatlarına erişebilir. Bu likidite havuzları, Havuz Delegeleri olarak bilinen deneyimli yatırımcılar tarafından yönetilmektedir. Şeffaf ve güvenilir zincir üstü finansman arayan kurumsal borçlular, Maple’dan sermaye için başvurabilirler.

MPL, Maple protokolünün ana yönetim token’ıdır. Token sahiplerinin yönetime katılmasına, ücret gelirinde paylaşmasına ve likidite havuzları için güvenli envanter sağlamasına olanak tanıyan dijital bir varlıktır.

Kullanıcılar sermayeye etkin bir şekilde erişebilir. Kredi limiti, borçlunun geçmiş performansı dikkate alınarak artırılır. Akredite borçlulardan ve çeşitli bir havuzdan tutarlı ve karlı DeFi getirileri.

Birden fazla şirket tarafından denetlenir ve platformun varlıkları akıllı sözleşme sigortası ile güvence altına alınır. Maple platformunda, borç verenler önde gelen kripto kurumlarına borç vererek kar elde eder.

Kredi grubunu izleyin ve borçluların ücretlerini değerlendirin. Kripto kurumları, işlerini büyütmek için Maple aracılığıyla merkezi olmayan bir şekilde borç alabilir.

Maple, ticari krediler için merkezi olmayan bir pazardır. Borçlulara verimli ve şeffaf finansman sağlayan Maple, likidite sağlayıcılara sürdürülebilir bir gelir kaynağı sağlamasıyla da öne çıkıyor. Söz konusu protokol, MPL token’ı tarafından yönetilmektedir. MPL token’ları hem yönetim hem de stake için kullanılır.

Likidite havuzuna sermaye yatıran kullanıcılar, tutarlı geri ödeme fırsatlarından yararlanabilir. Grup delegeleri olarak bilinen deneyimli yatırımcılar likidite havuzlarını yönetir. Şeffaf ve verimli finansman arayan ticari borçlular, Maple Protocol sermayesine başvurabilirler.

Sidney Powell ve Joe Flanagan, MPL kurucuları arasındadır. Sidney Powell, Adelaide Üniversitesi’nden finans bölümünden mezun oldu. National Australia Bank ve Angle Finance’te çalışan Sidney Powell, Proje MPL Ekim 2020’de başlattı.

Joe Flanagan, Saint Louis Üniversitesi’nden muhasebe derecesi ile mezun oldu. PwC Australia ve Axsesstoday’de çalışan Joe Flanagan daha sonra Sidney Powell ile Proje MPL başlattı.

MPL Finance Perşembe günü yaptığı açıklamada, Alameda Research ile ilk DeFi sendikasyon kredisini başlattığını duyurdu. Yeni teklif, borçluların tek bir borçlu kredi havuzu aracılığıyla dünya çapındaki akredite kurumsal yatırımcılara doğrudan kredi sunmalarına olanak tanıyacak. Sonuç olarak Alameda Research, sektör liderlerinden 25 milyon dolar çekerek yeni borçlanma aracından yararlanan ilk kurum oldu.

MPL Finance, kripto işletmelerine teminatsız krediler sağlamaya odaklanan kurumsal bir kredi platformudur. Mayıs ayında protokol, işletmelere DeFi kredileri sunmaya başladı ve Blockchain.com ve CoinShares dahil olmak üzere borç verenlerden 17 milyon dolar sağladı. Bu ayın başlarında, platform Per Allow Pools’u başlattı ve düzenlenmiş kuruluşların blok zincirinde ilk kez teminatsız kredi vermeyi kolaylaştırmasına izin verdi.

Sendikasyon kredileri, borçluların aynı anda bir grup borç verenden fonlara erişmesine izin vererek borç piyasasındaki sermayenin etkinliğini artırır. Ek olarak, Maple’ın sendikasyon kredileri tamamen Ethereum ağında yönetilir ve borç verenler ve borç alanlar için daha fazla esneklik ve güvenlik sağlar.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Gitcoin (GTC) Nedir? Gitcoin (GTC) Geleceği ve Yorum 2022

Ticari krediler için merkezi olmayan bir pazar yeri olmak amacıyla geliştirilen MPL, borçlulara blok zincirinde verimli, tamamen şeffaf ve eksiksiz finansman sağlamayı amaçlıyor.

Kripto sermaye piyasalarında kurumsal borçlulara teminatsız krediler sağlamak amacıyla MPL, ölçeklenebilirlik, dayanıklılık ve güvenlik gibi temel değerler etrafında inşa edilmiştir. Projenin ortaya çıkmasının ana unsuru ve hedefi, dijital ekonomiyi genişletmek için kurumsal bir sermaye piyasasının oluşturulmasıdır.

Maple (MPL) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Sidney Powell ve Joe Flanagan
  • Kuruluş Yılı: 2020
  • Blok ZinciriEthereum
  • Toplam Arzı: 10,000,000
  • Dolaşımdaki Arzı: 4,417,985
  • Piyasa Değeri: ₺ 1,211,335,425,15
  • En Düşük Fiyat: ₺ 96,87
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 1183,88
  • Proje Amacı: Ticari krediler için merkezi olmayan bir pazar yeri olmak amacıyla geliştirilen Maple, borçlulara blok zincirinde verimli, tamamen şeffaf ve eksiksiz finansman sağlamayı amaçlıyor.

Maple (MPL) Geleceği

Büyük borsalarda yer almasının ardından işlem hacmi ve popülaritesi artan Maple Coin (MPL), son dönemde yatırımcıların ilgisini çekti. Bir yükseliş trendine girmek üzere olan MPL, piyasa belirsizlikleri nedeniyle kripto topluluğunda sıkça konuşulan coinlerden biri haline geldi.

Uzun vadeli görünümüne olumlu bakan MPL, 2027 hedef yılı için 5 yıllık yüzde 192’lik bir yukarı potansiyele sahiptir. Sürekli büyümesini sürdürmesi beklenen MPL Coin’in uzun vadede karlı olduğu düşünülmektedir. Vadeli yatırım araçları. Ancak mevcut oluşum sırasındaki piyasa belirsizlikleri risk oluşturabilir.

Maple (MPL) Yorum

MPL Token ayrıca likidite havuzlarına sermaye yatırımı dahil olmak üzere sabit gelir fırsatlarına erişim sağlar. İşletmeler için dijital bir kredi piyasası oluşturma hedefiyle Maple, vizyonu ve proje performansı nedeniyle analistlerden olumlu eleştiriler almayı başardı.

Geleceğin finans dünyasında güçlü bir konuma sahip olduğu söylenen Maple, MPL Token ile piyasada arzu edilen bir görünüme kavuşma yolunda ilerliyor. Uzmanların genel kanısı, proje hedeflerine ulaşılırsa ciddi başarı elde edileceğidir.

Piyasadaki yeni yükseliş trendinin yarattığı ilgiye rağmen, piyasadaki ciddi belirsizlikler sert fiyat hareketlerine yol açacaktır. Uzun vadede uzmanlar bunu iyi bir yatırım aracı olarak görüyor. Ancak yatırımcıların orta ve kısa vadeli yatırım hedeflerine ulaşabilmeleri için piyasa hareketlerini yakından takip etmeleri gerekmektedir. Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Maple (MPL) Nereden ve Nasıl Alınır?

Maple (MPL)’ı güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu