Mike Novogratz, Bitcoin ve Ethereum İçin Dip Tahmininde Bulundu

Bloomberg’e göre, Global Digital’in Kurucusu ve CEO’su Mike Novogratz, bir Morgan Stanley Finans Konferansı sırasında Bitcoin ve Ethereum‘un hisse senetlerine kıyasla diplerine nispeten daha yakın olduğunu tahmin etti.

Son 24 ila 48 saat, tüm kripto piyasası tarihindeki en şok edici kripto fiyat düşüşlerinden birini gördü. 30 bin dolarlık eski bir direnç noktasından, bitcoin beklenmedik bir olay dönüşünde dün 20.846 dolarlık en düşük seviyesinde dokundu.

Ancak Global Digital’in kurucusu, hem BTC hem de ETH‘nin sırasıyla 20.000 $ ve 1.000 $’ın altına düşmeyeceğini iddia etti. Novogratz ayrıca hisse senetlerinin yüzde 15-20 daha azalacağını söyledi.

Ethereum 1.000 dolar civarında tutunmalı ve şu anda 1.200 dolar. Bitcoin yaklaşık 20.000 $, 21.000 $ ve 23.000 $, yani kriptoda dibe, hisse senetlerinin %15 ila %20 daha alacağından çok daha yakınsınız.

Mike Novogratz

CNBC ile yaptığı röportajda Novogratz, bitcoin’in hasta ekonomiye yardımcı olacağını açıkladı. Ayrıca Fed’in sıkılaşmasının ekonomiye zarar verdiğine inanıyor. Pek çok şirketin, sıkılaştırmanın yol açtığı enflasyon ve yüksek faiz oranları nedeniyle bazı çalışanlarını işten çıkardığı bildirildi.

Kripto yatırımcıları, piyasa krizinin ortasında yaklaşık 102 milyon dolarlık dijital varlık satıyor

Kripto piyasa değeri, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3 trilyon dolardan 1 trilyon doların altına düştü. CoinShare’in son raporuna göre, dijital varlık yatırımlarının çıkışı geçen hafta 102 milyon doları buldu.

Celsius’un son krizi ve bitcoin düşüşünün ortasında, 57 milyon dolarlık bitcoin çıkışları ve 41 milyon dolarlık Ethereum çıkışları gözlemlendi, Fed’in parasal sıkılaştırması ve ETH’den gelen stETH depeg’i de olası nedenler.

Çıkışlar çoğunlukla Amerikalılar tarafından gerçekleştirildi. Milyonlarca para çekme de kaydedildi Geçen hafta, 3iQ, Purpose Investments, CoinShares XBT ve ETC Group, sırasıyla 72.1 milyon, 43.4 milyon, 11.3 milyon ve 6.2 milyon’luk para çekme kaydetti.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Coinbase, 3. Çeyrek Raporunda 545 Milyon Dolarlık Net Zarar Bildirdi

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu