MetisDAO (METIS) Nedir? MetisDAO (METIS) Geleceği ve Yorum 2022

MetisDAO (METIS) Nedir?

MetisDao, blok zinciri üzerindeki herhangi bir merkezi olmayan uygulamayı, işletmeyi ve topluluğu kolayca ve ölçeklenebilirlikle başlatmak, çalıştırmak ve geliştirmek için merkezi olmayan bir ekonomik platformdur. Metis, uygulamaların ve işletmelerin Web 2.0’dan Web 3.0’a geçişini tam olarak desteklemek için kullanımı kolay, yüksek düzeyde ölçeklenebilir, uygun maliyetli ve tamamen işlevsel bir Katman 2 (Metis Toplama) çerçevesi oluşturur.

Genişletilebilir protokolü, NFT platformu, Reddit benzeri merkezi olmayan sosyal platform, açık kaynak geliştirici topluluğu, etkileyici topluluk, topluluk oyun kooperatifi, serbest çalışan topluluğu, kitle fonlaması, kâr çiftçiliği, DEX ticareti vb. dahil olmak üzere çeşitli kullanım durumlarını destekler.

Metis, Merkezi Olmayan Otonom Kuruluş çerçevesini Katman 2 altyapısına entegre eder; geliştiricilerin, inşaatçıların veya topluluk liderlerinin uygulamalarını ve topluluklarını kolayca oluşturmalarına olanak tanıyan farklılaştırıcı bir araçtır.

MetisDAO, katman 1 projelerinin sorunlarını çözmeyi amaçlayan bir katman 2 projesi olarak ifade edilebilir. Başlangıçta merkezi olmayan ekonominin katman 1 projeleri üzerine inşa edilmesi önerilmiş olsa da, sandığımız kadar kolay olmadı. Metis gibi projelerin, web 3.0’ın ademi merkeziyetçi ekonomisi ile ilgili gelişmelerin devamını sağlaması önemlidir.

Merkezi olmayan özerk bir organizasyon olarak temsil edilen DAO, tamamen bağımsız bir şirkettir. Tüm operasyon programlama koduna ve akıllı kontratlara yazılabileceği için çalışanlara ihtiyaç yoktur. Bu sözleşmeleri bilgisayarınıza kesin talimatlar veren bir programla karşılaştırabilirsiniz.

Bir Merkezi Olmayan DAO, bazen Merkezi Olmayan Otonom Organizasyon anlamına gelen bir DAC olarak da adlandırılabilir. DAC, akıllı bir sözleşmede gizlenen ve kuruluş üyeleri tarafından yönetilen kurallarla temsil edilen bir kuruluştur. Bu tür işler merkez partiden etkilenmez.

Uzun yıllardır blockchain’i en çok kullanan şirkete Ethereum deniyor. Yüz binlerce kullanıcıya sahip olmasına rağmen, Ethereum ağı, kullanıcıları meşgul eden birçok sorunla karşı karşıya. Diğer geliştiriciler daha başarılı bir ürün oluşturarak bundan yararlanmaya çalışırken, MetisDAO bu geliştiricilerden biridir.

Mevcut DAO mimarisi, yalnızca etkin oylama veya yönetişim sistemlerine odaklanır. Metis, bir DAO’yu merkezi olmayan sistemlerin çalışmasını destekleyen ve yöneten temel bir birim olarak tanımlar. Asıl zorluk, topluluğun güvenilmeyen üyeleri olan uygulamalar veya işletmeler arasında güven oluşturmak ve merkezi olmayan işbirliğini yönetmektir. Métis olarak geleceğin merkezi olmayan yönetimde ve günlük operasyonlarda özerklikte olduğuna inanıyoruz.

Metis, blockchain teknolojisini kullanarak insanların ve işletmelerin işbirliği yapma biçiminde devrim yaratmayı amaçlıyor. Bununla birlikte, Ethereum gibi Katman 1 çözümleri, yüksek gaz maliyetleri ve düşük verim ile karşı karşıyadır. Birden fazla zincir üstü işlemi entegre etmek, karmaşık işbirliği sonuçlarına ve başarılı uygulamalara hızlı yanıt vermeyi gerektirir; Metis’in misyonunu yerine getirmesi için bir Katman 2 çerçeve çözümü gereklidir. Bu makale, hem verimlilik hem de esneklik sunan ve mevcut Katman 2 çözümlerinin birçok sorununu iyimser bir şekilde çözen yeni bir Katman 2 bileşik çözüm önermektedir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Metal (MTL) Nedir? Metal (MTL) Geleceği ve Yorum 2022

Topluluk üyeleri, yatırımlarına ek olarak, ek gelir elde etmek ve portföylerini genişletmek için stake ödüllerini kullanma fırsatına sahiptir. Her altcoinde olduğu gibi, METIS’te de staking ile ilgili belirli bir miktar risk vardır, ancak ekstra para kazanmanın ideal yolu olarak görülebilir. Mevcut tasarruf oranları pasif gelir için yeterli olmasa da, bir METIS mevduatı faydalı olabilir.

MetisDAO (METIS) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Elena Sinelnikova
  • Kuruluş Yılı: 2016
  • Blok ZinciriEthereum
  • Toplam Arzı: 10,000,000
  • Dolaşımdaki Arzı: 4,338,252
  • Piyasa Değeri: ₺ 1,167,771,532,97
  • En Düşük Fiyat: ₺ 67,06
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 5597,07
  • Proje Amacı: MetisDAO projesinin amacı, DAO çerçevesinin ortaya çıkışını ticari bağlama genişletmek ve çok çeşitli kullanım durumları için çalışan erişilebilir araçlar yaratmaktır.

MetisDAO (METIS) Geleceği

Kripto para projeleri ile ilgili en önemli detaylardan biri yol haritasıdır. Ne yazık ki, birçok projenin bir yol haritası yok. MetisDAO ise topluluk üyelerine sunduğu iki farklı rotaya sahiptir. Gözüme çarpan bu kartlardan biri 2022 yılının ilk 6 ayı için hazırlanmış oldukça orijinal bir karttı. Bu kartın içeriğinden bir örnek vermek gerekirse; NFT köprüsü vardır. Tier 1 blok zincirleri genellikle METI gibi tier 2 projeleri tarafından çözülebilecek yüksek gas ücretlerine sahiptir.

MetisDAO, yaratıcı fikirlerini hayata geçirmeyi amaçlayan bir proje olarak görülüyor. Ayrıca ağırlıklı olarak DAO’larla mücadeleye odaklanan bu proje, her geçen gün daha popüler hale gelmeye devam ediyor.

MetisDAO (METIS) Yorum

MetisDAO protokolü, herhangi bir bireyin, topluluğun, geliştiricinin veya kripto para birimi projesinin düşük gas ücretlerinden, gelişmiş ölçeklenebilirlikten, performans özellikleri yüksek ve kullanıcı dostu arayüzden yararlanabileceği yenilikçi bir çerçeve sağlar.

MetisDAO projesi, Merkezi Olmayan Otonom İşletme (DAC) çerçevesini Katman 2 altyapısına entegre eder. Bu nedenle METIS coin, kripto uzmanları tarafından başarılı sayılan projeler arasında yer alıyor.

MetisDAO projesi, Web3.0 ekonomisinin ölçeklenmesini sağlayan ve çerçeve aracılığıyla güvenilir ve kullanımı kolay bir şekilde projeler için topluluk desteği sağlayan sağlam bir organizasyonel altyapı oluşturur.

Proje, gelecekte daha fazla kullanıcı çekmesi beklenen geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşmayı başardı. Bu nedenle METIS coin gelecek vaat eden altcoin projelerinden biridir.

MetisDAO (METIS) Nereden ve Nasıl Alınır?

MetisDAO (METIS)’yu güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu