Haziran Ayının Göze Çarpan Web3 Coinleri

Web3, web teknolojilerinin evriminin üçüncü neslidir. Hala tanımlanma aşamasında olan ve geliştirilmeye devam eden Web3 kavramı, merkeziyetsiz uygulamaları ve blok zinciri tabanlı teknolojileri kapsamlı bir şekilde kullanacaktır. Web3, hem yapay zekadan hem de makine öğreniminden yararlanarak daha uyarlanabilir ve akıllı uygulamalar üretmede de işe yarayacaktır. Web 1.0’dan Web 2.0’a geçiş 10 yıldan fazla sürdü ve muhtemelen Web 3.0’a tamamen adapte olmak ya daha uzun seneler alacak ya da hiçbir zaman tamamen adaptasyon olmayacak. Web3’te uygulamalar ve web siteleri, veri sağlamak için merkezi veritabanına güvenmeyecek. Web3 ise merkezi veritabanı yerine merkeziyetsiz blok zincirlerini kullanır.

Bu içerikte Haziran ayının göze çarpan Web3 coinleri listesine göz atalım.

DIA (DIA)

Haziran Ayının Göze Çarpan Web3 Coinleri 2
DIA (DIA)

DIA, Web3 için zincirler arası, uçtan uça, açık kaynaklı bir oracle ve veri platformudur. İsminin anlamı Merkeziyetsiz Bilgi Varlığıdır. DIA’nın oracle’ları, Cosmos’taki EVM Hub’da yayındadır. Web3 uygulamaları, güvenilir ürünler oluşturup manipülasyonlardan kaçınmak için ölçeklenebilir veri beslemelerine bağlıdır. DIA platformu da dijital ve geleneksel finansal uygulamalar için doğrulanmış ve şeffaf veri akışlarının tedarik edilmesini, doğrulanmasını ve paylaşılmasını sağlar. Kurumsal düzeydeki veri beslemeleri ile metaverse verileri, varlık fiyatları, borç verme oranları ve çok daha fazlası oracle’lar aracılığıyla blok zincirine aktarılır. Son 14 günde %20,4 değer kaybeden DIA token şu anda $0,367 fiyatındadır.

Akash Network (AKT)

Haziran Ayının Göze Çarpan Web3 Coinleri 3
Akash Network (AKT)

Akash Network, bulut bilişim için dağıtılmış bir P2P pazarıdır. Bulut bilişimin açık, egemen ve izinsiz olduğu bir dünya vizyonuyla piyasaya sürülen Akash Network, internet kullanıcılarının ve çevrimiçi ürün geliştiricilerinin ürünlerini yaratırken daha fazla özgürlüğe sahip olmalarını amaçlamıştır. Böyle bir geleceği inşa etmeyi amaçlayan Akash Network, bulut sektördeki bilgi işlem kaynaklarının çoğunun birkaç mega şirket tarafından işletiliyor olması düzenini yıkmaya çalışıyor. Mega şirketlere meydan okuyan Akash, tüm kullanıcılara daha iyi ve daha özgür ürünler sunmaya çalışıyor. $0,213’dan işlem gören AKT token son haftada %37,9 değer kaybetti.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Haftanın Gelişim Gösterebilecek Metaverse Projeleri (25 Nisan - 1 Mayıs)

Kin (KIN)

Haziran Ayının Göze Çarpan Web3 Coinleri 4
Kin (KIN)

Kin, dijital topluluğunuzla etkileşim kurmanın, yeni deneyimler yaratarak büyümenin kazan & kazan ekolüyle yapılandırılmış bir yöntemidir. Kin ekosistemi, geliştiriciler tarafından inşa edilmeye ve büyütülmeye devam ediyor. Daha adil bir dijital dünya yaratmak için kurulan Kin’i kullanmaya başlamak kolaydır. Kullanıcılarla etkileşim kurmanın gerçek gelir ve değer yaratan bir yöntemi olan Kin, kullanıcılar tarafından daha çok benimseniyor. Sıfırdan kârlı bir uygulama oluşturmak için araçlar, bir kullanıcı topluluğu ve iş modeli sağlayan kin, blok zinciri üzerine bir şeyler inşa etmek için çok iyi bir teşviktir.

Geçtiğimiz 7 günde %20,9 değer kaybeden KIN token şimdi $0,0000111’dan işlem görmektedir.

district0x (DNT)

Haziran Ayının Göze Çarpan Web3 Coinleri 5
district0x (DNT)

district0x, yeni nesil merkeziyetsiz topluluk yönetişimi ve pazar yeri yönetimi protokolüdür. Platformda kullanıcılar District yani ilçe ismi verilen merkeziyetsiz topluluklar oluşturabilir. Topluluklar daha sonra DAO’ların oy verme gücünü ve organizasyonunu akıcı bir şekilde kullanabilir. Bu ağda toplulukların oluşturulması basitleştirilmiş ve teknik engeller kaldırılmıştır. Kullanıcı dostu bir arayüze sahip olan ağ, kodlama ihtiyacını ortadan kaldıran modül eklentilerine sahiptir. Ağ merkeziyetsiz olduğu için bilgisayar korsanlığına ve sansüre karşı oldukça dirençlidir. Ethereum blok zincirinin değişmez doğasına güvenen District0x, açık kaynaklı olarak genişlemeye devam etmektedir.

DNT token son 7 günde %30,1 değer kaybederek $0,0348 fiyatından işlem görmektedir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu