Ethereum (ETH) Bin Doların Altına Düştü, Sırada Ne Var?

Ethereum (ETH) fiyatı bugün kilit seviyenin altına düştü ve şu anda üç haneli rakamlarda işlem görüyor. ETH son 24 saatte %10’un üzerinde düştü ve Etherscan verilerine göre 963.35 dolardan işlem görüyor. Destek seviyesinin kırılması, ETH için daha büyük kayıplara işaret edebilir.

ETH en son Ocak 2021’de, o yılki yıldız rallisinden önce üç haneli rakamlarda işlem gördü.

ETH’nin son düşüşü, büyük bir pozisyondan, muhtemelen Three Arrows Capital’in tasfiye edilmesinden kaynaklanıyor. Tasfiye, yüksek miktarda ETH’nin açık piyasaya atılmasına neden oldu.

Bitcoin (BTC), yakından izlenen 20.000 $ seviyesinin altına düştü – bu aynı zamanda BTC’de büyük miktarda tasfiyeye işaret ediyor. Bitcoin’in şimdi hangi seviyeye düşeceği belli değil.

Bir sonraki ETH desteği 800 dolar mı?

Kripto trader’ı @PostyXBT, Twitter’da 1000 doların altındaki bir aradan sonra 800 doların ETH için bir sonraki destek seviyesi olabileceğini söyledi. Seviye, 2018’de bir önceki yükseltme sırasında ulaşılan en yüksek seviyeleri işaret ediyor.

ETH, ayı piyasasındaki son büyük destek noktası olarak algılanan seviyenin altına inerken, token fiyatının geleceği artık belirsiz. Gerileme, piyasada daha da büyük pozisyonları tasfiye edecek ve daha fazla ETH’nin satılmasına neden olacak.

Coinglass’tan gelen veriler, son 4 saat içinde çoğu long pozisyon olmak üzere 27 milyon dolar değerinde Ethereum pozisyonunun tasfiye edildiğini gösteriyor.

Makroekonomik eğilimler – yükselen enflasyon ve Federal Rezerv faiz artışları, ETH’nin bu yılki düşüşünde en büyük faktör oldu.

Ancak Celsius ve Three Arrows Capital gibi büyük tüccarlar tarafından aşırı kaldıraçlı işlemler de değerlemelere zarar verdi.

Her iki kuruluş da Lido-Staked Ethereum’u (stETH) sermaye olarak koyarken yüksek miktarda ETH ödünç aldı. Ancak stETH fiyatları ETH’den daha hızlı düşmeye başladığında, ikisi varlıklarını açık piyasada boşaltmak zorunda kaldılar ve bu da ETH fiyatının düşmesine neden oldu.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum (ETH) Fiyatı Haziran Zirvesine Ulaştı

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu