Gnosis (GNO) Nedir? Gnosis (GNO) Geleceği ve Yorum 2022

Gnosis (GNO) Nedir?

Gnosis, ERC-20 tabanlı tahmin pazarları için açık kaynaklı bir altyapı desteği oluşturmayı amaçlamaktadır.

Platform, bir Hollanda borsasının yanı sıra multisig bir cüzdan içerir, ancak bu kılavuz için yalnızca amiral gemisi ürünleri olan tahmin pazarına odaklanacağız. GNO, yalnızca bir tahmin piyasası oluşturmak yerine, kendi tahmin piyasası uygulamanızı oluşturmak için kullanabileceğiniz eksiksiz bir altyapı katmanı oluşturur.

Eğer aşina değilseniz, tahmin piyasası bir borsadan farklı olmayan bir piyasa türüdür, ancak varlık alım satımı yerine kullanıcılar olayların sonuçlarını takas eder. Genellikle düzenleyiciler tarafından sınırlandırılan kripto para birimleri, tahmin piyasalarının işleyişini merkezden uzaklaştırma ve küresel erişimlerini genişletme potansiyeline sahiptir.

Bu, kullanıcıların açık bir pazardaki olayların sonucunu temsil eden kripto para birimleriyle ticaret yapmasına izin veren bir blok zinciri olan GNO tahmin piyasası platformunun arkasındaki fikirdir.

Olaylar ortaya çıktıkça ve sonuçlar belirginleştikçe, GNO token’ın değeri, kullanıcının tahminine bağlı olarak artar veya azalır. Gnosis’in amacı, bu pazardaki tahmin araçları, bilgi kaynakları ve tahmin varlıkları için standart olarak hizmet edebilecek çeşitli merkezi olmayan uygulamalar için bir altyapı oluşturmaktır.

GNO, herhangi bir tarafın platformuna erişmesine ve halkı sansürsüz tek bir kaynakta toplamasına izin vererek, diğerlerinin yanı sıra finans, devlet ve sigorta sektörlerindeki karar vericiler için kullanılabilecek güvenilir bir tahmin aracı oluşturabileceğine inanıyor.

GNO yazılımı, her ikisi de işlemlerinin güvenilirliğini ve dağıtımını sağlamaya yardımcı olan GNO ve OWL olmak üzere iki kripto para birimi kullanır. Bugün, Gnosis yüce hedeflerini ilerletmeye devam ediyor, ancak Augur (REP) gibi pazar rakipleri karşısında yalnız değil. Gnosis, resmi web sitesi ve blogu aracılığıyla yol haritasının durumu hakkında kullanıcıları bilgilendirir.

Gnosis GNO kripto para birimi, GNO ICO sırasında satılan Ethereum tabanlı bir token’dır. GNO için birincil kullanım durumu, stake yoluyla OWL tokenleri üretmektir. Toplam GNO arzı 10 milyon token olarak belirlenmiştir.

OWL token’ı, GNO tahmin piyasası platformunda ücret ödemek için kullanılır. Son olarak, GNO ayrıca OWL’nin tahmin piyasası işlem ücretlerine harcanmasına da izin verecek. OWL token’ı ABD dolarına sabitlenmiştir, bu nedenle her OWL token’ı 1 ABD Doları değerindedir. GNO, değerini sabit tutmak için OWL dağılımını ayarlayacaktır.

Daha da önemlisi, kullanıcılar OWL yerine farklı Ethereum token’ları ile ücret ödeyebilirler. OWL’nin üzerindeki tüm ödenmemiş ücretler toplanır, GNO’ya satılır ve yakılır. Eskiden WIZ token’ı olarak bilinen Gnosis, web sitesi yeniden tasarımıyla OWL token’ı olarak yeniden adlandırıldı.

GNO ve OWL token’ları, değerlerini merkezi olmayan GNO ağının işleyişini desteklemedeki rollerinden alır. Her ikisi de farklı ve tamamlayıcı şekillerde çalışır.

İlk olarak, kullanıcıların OWL token’ları (platformda gerekli olan ücretler) oluşturmak için GNO kripto para birimini stake etmeleri gerekir. Ek olarak, maksimum GNO token arzı 10 milyon GNO olarak belirlenmiştir, bu da GNO token’larının Gnosis piyasasına katılmak isteyen herkes için değer tutabileceği anlamına gelir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Alchemix (ALCX) Nedir? Alchemix (ALCX) Geleceği ve Yorum 2022

Platform için tasarlandığından ve GNO ile çalıştığından (başka herhangi bir token yerine) OWL ile ödeme yapmaya teşvik edilir. İkincisi, kullanılan her OWL token’ı için, stake sözleşmelerine kilitlenen GNO, yeni bir OWL oluşturur.

Son olarak, OWL kullanılmazsa yerleşik bir ceza vardır çünkü OWL’de GNO ücretlerinin %90’ından azı ödenirse, daha fazla OWL token’ı üretilecektir.

Gnosis (GNO) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Martin Koeppelmann
  • Kuruluş Yılı: 2015
  • Blok ZinciriEthereum
  • Toplam Arzı: 10,000,000
  • Dolaşımdaki Arzı: 2,579,588
  • Piyasa Değeri: ₺ 5,185,557,352,38
  • En Düşük Fiyat: ₺ 1903,04
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 1,886,186,35
  • Proje Amacı: Gnosis’in amacı, bu pazardaki tahmin araçları, bilgi kaynakları ve tahmin varlıkları için bir standart olarak hizmet edebilecek çeşitli merkezi olmayan uygulamalar için altyapı oluşturmaktır.

Gnosis (GNO) Geleceği

Gnosis, tahmin piyasası uygulamaları için altyapıyı oluşturur. Ayrıca proje, şirket içinde geliştirilmiş bir Hollanda borsası, çoklu imza cüzdanı ve güçlü geliştirici araçları içerir. Ekibin misyonu, kullanıcılara kişiselleştirilmiş bilgi bulma konusunda en iyi deneyimi sunarken Gnosis’i dünyanın en verimli tahmincisi yapmaktır.

Kararsız token dağıtımında bile, ekip amacına ulaşır ve yeni güncellemeler ve özellikler sunmaya devam eder. Tahmine dayalı modellerde makine öğrenimi ve kitle kaynak kullanımının büyümesi, Gnosis’e giderek daha değerli hale gelen bir pazara büyük bir katkı yapma potansiyeli veriyor. Ancak, son fiyat hareketi aksini gösteriyor.

Yatırımcılar, tahmin piyasasının sermaye piyasaları ve veri biliminde önemli bir araç olacağına inanıyorlarsa portföylerine GNO’yu eklemek isteyebilirler. Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Gnosis (GNO) Yorum

Benzer şekilde, Gnosis, kullanıcıların belirli olayların sonucuna göre ticaret yapmalarına izin vererek kripto para birimi ekosistemine katkıda bulunur. Bunlar, belirli bir varlığın fiyatını tahmin etmekten seçimlerin sonucuna bahis yapmaya kadar değişebilir.

Sonuç olarak, Tahmin Pazarı ile değişimi sağlamanın uzun vadeli değerine inanan kullanıcılar, platformu ve daha geniş misyonunu da desteklemek isteyebilir.

Gnosis (GNO) Nereden ve Nasıl Alınır?

Gnosis (GNO)’i güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu